طرح لایحه ای در کنگره آمریکا که امکان شکایت از پلیس را می دهد

به گزارش تور ارمنستان ارزان، یک نماینده کنگره ایالات متحده و قانون گذار آمریکایی قرار است لایحه ای ارائه دهد که به موجب آن، قربانیان اجازه دارند از افسران پلیس به خاطر اقدامات غیرقانونی آن ها شکایت نمایند.

طرح لایحه ای در کنگره آمریکا که امکان شکایت از پلیس را می دهد

به گزارش ایسنا به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، در حالی که تمام شهرها در آمریکا گرفتار طوفان اعتراضات علیه مرگ یک آمریکایی سیاه پوست تحت بازداشت پلیس مینه سوتا به نام جورج فلوید شده اند، جاستین عماش، نماینده ایالات متحده و محافظه کار مستقل از میشیگان، آماده ارائه لایحه ای است که به دادخواست های مدنی علیه پلیس، چراغ سبز نشان می دهد.

این اقدام بی سابقه است، زیرا در حال حاضر، دکترین مصونیت صلاحیت دیوان عالی آمریکا کاملاً هوادار پلیس است و از آن ها در برابر تسویه حساب های اقتصادی با قربانیان یا خانواده های اندوهگین آن ها حفاظت می نماید؛ حتی زمانی که دادگاه به این نتیجه رسیده باشد که پلیس حقوق شهروندی را نقض نموده است.

عماش در نامه ای به همکاران خود نوشت: قتل وحشیانه جورج فلوید تنها آخرین نمونه از مجموعه سوانحی است که طی آن ها پلیس دست به چنین سوء رفتار فاحشی می زند. این رویه ادامه پیدا می نماید به این خاطر که پلیس از لحاظ قانونی، سیاسی و فرهنگی، تافته جدابافته ای است. این موضوع باید متوقف گردد تا چنین اتفاقاتی تکرار نشوند.

این اظهارات عماش، قانون گذاری که قرار است روز پنجشنبه لایحه را ارئه دهد، با حمایت ایلهان عمر، عضو مجلس نمایندگان آمریکا روبه رو شده است.

تعدادی از سناتورها نیز به طور مستقل وعده انجام اقدامات جداگانه ای را دادند که به عنوان مثال می تواند یک ثبت ملی برای سوء رفتار پلیس ایجاد و انتقال تسلیحات نظامی به پلیس محلی را متوقف کند.

آمریکا از دوشنبه گذشته، زمانی که جورج فلوید بر اثر فشار زانوی درک شووین، افسر پلیس مینیاپولیس بر گردن او به مدت 8 دقیقه جان داد، شاهد اعتراضات بسیاری بوده است. عمل شووین در حالی انجام شد که فلوید پس از گذشت 4 دقیقه اول بیهوش شده بود.

همزمان با بالا دریافت اعتراضات علیه کشته شدن فلوید و خشونت پلیس که طی هفته گذشته به شورش های خشونت آمیز تبدیل و به غارت، آتش سوزی و درگیری با پلیس انجامیده است، شووین ابتدا اخراج و سپس به قتل درجه 3 و کشتار درجه 2 محکوم شد.

هزاران سرباز گارد ملی برای گشت زنی در شهرهای عظیم آمریکا در 15 ایالت فراخوانده شده اند. این در حالی است که به منظور پراکنده کردن جمعیت خشمگین، در حداقل 40 شهر نیز حکومت نظامی اعلام شده است. اعتراضات تا به امروز در حدود 75 شهر به وقوع پیوسته است و رئیس جمهور دونالد ترامپ خاطرنشان کرد که همه منابع موجود فدرال - غیرنظامی و نظامی - را برای متوقف کردن شورش و غارت به کار می گیرد.

منبع: عصر ایران
انتشار: 14 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: armeniaro.ir شناسه مطلب: 1393

به "طرح لایحه ای در کنگره آمریکا که امکان شکایت از پلیس را می دهد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "طرح لایحه ای در کنگره آمریکا که امکان شکایت از پلیس را می دهد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید