خشم مردم آمریکا از قتل یک سیاه پوست دیگر به دست پلیس

به گزارش تور ارمنستان ارزان، خبرگزاری خبرنگاران- شهر بروکلین سنتر در ایالت مینه سوتا آمریکا نیز بعد از قتل یک سیاه پوست آمریکایی دیگر به صحنه اعتراضات علیه پلیس تبدیل شد.

خشم مردم آمریکا از قتل یک سیاه پوست دیگر به دست پلیس

به گزارش خبرگزاری خبرنگاران، شبکه تلویزیونی الجزیره مباشر گزارش داد، قتل یک سیاه پوست آمریکایی در شهر بروکلین سنتر در ایالت مینه سوتا عصر یکشنبه (به وقت محلی) بار دیگر به بروز تظاهرات و ناآرامی و درگیری با پلیس منجر شده است.

چیده شدن موانع در اطراف اداره پلیس بروکلین به دنبال اعتراضات مردمی

پلیس عصر یکشنبه در شهر بروکلین سنتر که در شمال شهر مینیاپولیس واقع است به سمت یک مرد سیاه پوست 20 ساله به نام داونته رایت شلیک کرد و او را به قتل رساند.

پلیس آمریکا شامگاه یکشنبه برای متفرق کردن معترضان خشمگین به سمت آن ها گاز اشک آور شلیک کرد و تا ساعت 6 صبح به وقت محلی (11 به وقت گرینویچ) شلیک کرد.

پلیس عصر یکشنبه در شهر بروکلین سنتر که در شمال شهر مینیاپولیس واقع است به سمت یک مرد سیاه پوست 20 ساله به نام داونته رایت شلیک کرد و او را به قتل رساند.این خبر در شرایطی اعلام شده که تنش ها در شهر مینیاپولیس که میخواهد یک افسر پلیس سفیدپوست را به اتهام قتل جورج فلوید در سال گذشته محاکمه کند، در اوج خود قرار گرفته است.

صد ها تظاهرات نماینده بامداد دوشنبه (به وقت محلی) مقابل دفتر مرکزی پلیس بروکلین سنتر تجمع نموده و نام داونته رایت را فریاد زدند.

خبرگزاری رویترز گزارش داده شلیک گاز اشک آور از سوی پلیس به تشدید تنش ها منجر شد و تظاهرات نمایندگان اقدام به پرتاب سنگ به سوی خودروی پلیس کردند.

روزنامه استارتریبیون گزارش داد تظاهرات نمایندگان با شکستن درب های نزدیک به 20 مرکز تجاری وارد آن شدند.

همزمان رسانه های آمریکا امروز دوشنبه گزارش دادند قانون گذاران جمهوری خواه در 29 کنگره ایالتی آمریکا قصد دارند قوانینی برای سخت کردن شرایط برگزاری اعتراضات مردمی تصویب نمایند.

به نوشته روزنامه گاردین، در اولین گام، جمهوری خواستار مجلس نمایندگان در کنگره ایالتی فلوریدا لایحه مقابله با خشونت، بی نظمی، آشوب گری و محافظت از مأموران مجری قانون را ماه گذشته میلادی به تصویب رساندند.

این لایحه که با نقدها بسیاری همراه شده اقدامات تنبیهی برای افرادی که در تجمعات خشونت آمیز شرکت نمایند در نظر گرفته است و از سوی دیگر، آسیب زدن به بنا های یادبود و مجسمه های نصب شده در شهر ها را جرم تلقی می نماید.

این لایحه به احتمال زیاد در مجلس سنای کنگره ایالت فلوریدا نیز به تصویب برسد. ماه ژانویه نیز فرماندار ایالت اوهایو قانونی را امضا کرد که مجازات در نظر گرفته شده برای تجمعات اعتراضی در مجاورت زیرساخت های مهم را افزایش می دهد.

به طور کلی 71 قانون مختلف در 29 ایالت و در سطح فدرال منتظر تصویب شدن هستند که موجب محدود شدن حق اعتراض مردم آمریکا خواهد شد.

ویرا ایدِلمن وکیل اتحادیه آزادی های مدنی آمریکا در این باره گفت: سال جاری این رویه در حد یک سونامی در حال پیشروی است. دیگر نمی توان نام آن را موج گذاشت، زیرا از نظر تعداد و گسترده ای که دارند، با [لوایح]قبلی متفاوت هستند.

از زمان قتل جورج فلوید شهروند سیاه پوست آمریکایی در شهر مینیاپولیس توسط یک مأمور پلیس، 95 لایحه با هدف ممانعت از تشکیل تجمعات و انجام تظاهرات در سرتاسر آمریکا معرفی شده اند.

از اوایل خرداد ماه و پس از اقدام پلیس مینیاپولیس در ایالت مینه سوتا در قتل جورج فلوید شهروند 46 ساله سیاهپوست اعتراضات سراسری علیه خشونت پلیس آمریکا و تبعیض های نژادپرستانه از شهر مینیاپولیس شروع شد و به دیگر شهر های آمریکا و حتی کشور های دیگر سرایت کرد.

منبع: خبرگزاری آریا
انتشار: 22 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 22 اردیبهشت 1400 گردآورنده: armeniaro.ir شناسه مطلب: 1951

به "خشم مردم آمریکا از قتل یک سیاه پوست دیگر به دست پلیس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خشم مردم آمریکا از قتل یک سیاه پوست دیگر به دست پلیس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید