فایده پرهیز از مصرف کربوهیدرات ها برای حفظ سلامت چشم در سالمندی

به گزارش تور ارمنستان ارزان، تحقیق جدید نشان می دهد رژیم غذایی کم کربوهیدرات از ابتلا به بیماری های چشمی در سنین پیری پیشگیری می کند

فایده پرهیز از مصرف کربوهیدرات ها برای حفظ سلامت چشم در سالمندی

به گزارش تور ارمنستان ارزان به نقل از مهر، در این مطالعه، داده های 185 هزار زن و مرد 40 تا 75 سال بین سال های 1976 تا 2017 بررسی شد.

در طول دوره مطالعه، شرکت کنندگان اطلاعاتی را در مورد رژیم غذایی شأن ارائه کردند.

محققان مشاهده کردند حفظ رژیم غذایی بلندمدت با میزان کم کربوهیدرات ها و مملو از چربی و پروتئین های حاصل از سبزیجات با کاهش 20 درصدی ریسک بیماری چشمی آب سیاه با علامت اولیه از دست دادن قوه بینایی مرتبط بود.

آب سیاه یکی از علل اصلی نابینایی در افراد مسن است. معمولاً بیماران تا زمان پیشرفت بیماری، هیچ علامتی ندارند یا علائم بسیار اندکی دارند و بعد از آن بینایی پیرامونی شأن را از دست می دهند.

دکتر لوئیز پاسکال، سرپرست تیم تحقیق از بیمارستان مونت سینای نیویورک، در این باره می گوید: رژیم غذایی با مقدار کم کربوهیدرات و میزان بالا چربی و پروتئین منجر به تولید متابولیت های مطلوب برای سر عصب نوری غنی از میتوکندریون می شود که محل آسیب در بیماری آب سیاه است.

به گفته محققان، رژیم غذایی کم کربوهیدرات به معنای توقف پیشرفت بیماری آب سیاه نیست بلکه به معنای پیشگیری از ابتلاء به این بیماری در افراد پرریسک است.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 31 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: armeniaro.ir شناسه مطلب: 1490

به "فایده پرهیز از مصرف کربوهیدرات ها برای حفظ سلامت چشم در سالمندی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فایده پرهیز از مصرف کربوهیدرات ها برای حفظ سلامت چشم در سالمندی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید