ماجرای رحمتی و استقلال وارد مرحله جدید شد، کار به پلیس فتا کشید!

به گزارش خبرنگاران، سید مهدی رحمتی که فوتبالش را از سال 1374 با تیم نوجوانان پاس آغاز کرد و بعد به دخانیات رفت، از زمانی که برای گذراندن خدمت سربازی به تیم فجر سپاسی رفت و چهار فصل در این تیم بازی کرد، در فوتبال ایران چهره شد و به تیم سپاهان پیوست.

ماجرای رحمتی و استقلال وارد مرحله جدید شد، کار به پلیس فتا کشید!

این دروازه بان 10 سال پس از اولین قراردادی که در فوتبال بسته بود به تیم استقلال آمد و دو فصل برای این تیم بازی کرد اما پیشنهاد خوب و رقم درشت مس کرمان این بازیکن را از جمع آبی ها جدا کرد و رحمتی دو فصل را در مس کرمان سپری کرد. او لیگ نهم را با قراردادی قابل توجه به تیم سپاهان پیوست و از سال 1388 دروازه بان اول تیم ملی فوتبال ایران شد.

کاپیتان این روزهای استقلال پس از دو فصل بازی در سپاهان سال 1390 به استقلال برگشت و سه فصل برای این تیم بازی کرد اما به دنبال اختلاف نظری که با امیر قلعه نویی پیدا کرد به تیم پیکان پیوست و یک فصل همراه با ناکامی را در این تیم سپری کرد و مجدداً به استقلال برگشت.

سیدمهدی رحمتی سال 1394 به استقلال برگشت و از آن موقع تاکنون یکی از مردان شماره یک این تیم بوده و در کنار وحید طالب لو و حسین حسینی به تناوب درون دروازه آبی های تهران نهاده شد. در این مدت اما همواره حرف و حدیث هایی پیرامون این دروازه بان وجود داشته است.

مخالفان وی معتقدند رحمتی کوشش های زیادی می نماید که مرد شماره یک باشد و به همین دلیل دخالت هایی هم در امور تیم داشته اما هیچگاه این نظر مخالفان از سوی مسئولان و کادر فنی تأیید رسمی نشده است. با این حال رحمتی از نظر فنی ضعف هایی هم دارد که در بازی های بزرگ بیشتر به چشم می آید و به همین خاطر انتقاد از عملکرد او هم کم نبوده است.

رحمتی روز اول بهمن 1391 در اقدامی از تیم ملی فوتبال ایران به صورت موقت خداحافظی کرد و علت این اتفاق را تصمیمی شخصی و احتیاج به استراحت و آرامش مطرح کرد. تصمیمی که کارلوس کی روش نیز از آن حمایت نموده و گفت: دلیل این تصمیم گیری رحمتی را نمی دانم و اینکه آیا به مسائل شخصی مربوط است یا خانوادگی ولی اگر واقعیت داشته باشد ما باید به چنین تصمیمی احترام بگذاریم. رحمتی در خرداد 1392 عذرخواهی اش از کی روش را خاطرنشان کرد و گفت: آماده ام که به تیم ملی یاری کنم، اگر هم دعوت نشوم در خانه دست به دعا خواهم بود تا تیم ملی پیروز باشد. وی همچنین در سال 1393 در برنامه ورزش از نگاه دو خاطرنشان کرد که در خصوص کناره گیری از تیم ملی اشتباه نموده ام. او پس از خداحافظی از تیم ملی هرگز به تیم ملی دعوت نشده است.

پس از دربی هشتاد و نهم که منجر به شکست یک بر صفر استقلال شد و فرشید اسماعیلی ضربه پنالتی را با یک ضربه چیپ به بیرون زد، پرونده جدیدی از مسائل حاشیه ای و نقدها فراوان پیش روی رحمتی باز شد که جرقه آن را وینفرد شفر در نشست خبری زد و تاکید نمود که پنالتی زن تیم از نظر او پاتوسی بوده اما رحمتی گفته است که اسماعیلی ضربه را بزند.

پس از این اظهار نظر بود که هجمه شدیدی از نقدها به سوی رحمتی روانه شد و شدتش آنقدر زیاد بود که منجر به نیمکت نشینی وی در دیدار برابر سایپا و الهلال شد. این نقدها نه تنها در فضای مجازی به اوج خود رسید بلکه در دیدار با سایپا از روی سکوها هم به گوش رسید.

طرفداران استقلال که از شکست در دربی ناراحت بودند رحمتی را عامل اصلی این شکست می دانستند و در شعارهایی خواهان جدایی وی از این تیم شدند. همین هجمه ها باعث شد تا شفر او را در دیدار برابر الهلال هم نیمکت نشین کند. هر چند عنوان شد که رحمتی مصدوم بوده اما نگاهی به عملکرد وی در سال های گذشته نشان می دهد که رحمتی معمولاً به ندرت مصدوم می گردد و همواره از نظر بدنی در شرایط خوبی واقع شده است.

اما ماجرای اختلاف رحمتی با طرفداران استقلال وارد مرحله تازه ای شده است. خبرنگاران کسب اطلاع کرد پس از نقدها پرتعداد از رحمتی در فضای مجازی، و روی سکوها این دروازه بان پیگیر سرنخ هایی شده تا به افرادی برسد که این خط ها را می دادند. تحقیقات او به اینجا رسیده که رد پای چند لیدر و بوقچی در حمله ها و توهین ها وجود داشته و آنها بودند که چنین فضایی را برای کاپیتان استقلال به وجود آورده اند.

رحمتی پیش از سفر استقلال به قطر برای برگزاری دیدار با الهلال به پلیس فتا مراجعه و از چند بوقچی شکایت نموده و قرار است در بازگشت از قطر این موضوع را به طور جدی پیگیری کند. این در حالی است که گفته می گردد رحمتی به نتایج دیگری هم رسیده که نقش نزدیکان دو سرمربی پیشین استقلال در این هجمه ها هم اثرگذار بوده اما هنوز این موضوع برایش قطعی نشده است.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 13 تیر 1398 بروزرسانی: 13 تیر 1398 گردآورنده: armeniaro.ir شناسه مطلب: 422

به "ماجرای رحمتی و استقلال وارد مرحله جدید شد، کار به پلیس فتا کشید!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ماجرای رحمتی و استقلال وارد مرحله جدید شد، کار به پلیس فتا کشید!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید