مسعود کیمیایی: برای بهروز وثوقی و فرامرز قریبیان زحمات زیادی کشیدم

به گزارش تور ارمنستان ارزان، تهران (پانا) - مراسم شب سینمای مسعود کیمیایی بامداد امروز (یکشنبه) در تورنتو کانادا برگزار شد.

مسعود کیمیایی: برای بهروز وثوقی و فرامرز قریبیان زحمات زیادی کشیدم

به گزارش مشاور رسانه ای قهرمان آخر، مراسم شب سینمای مسعود کیمیایی با نمایش مستند قهرمان آخر ساخته جواد طوسی که به زندگی حرفه ای این فیلمساز شاخص می پردازد، بامداد امروز (یکشنبه پنج خرداد ماه) در بنیاد پریا تورنتو کانادا در میان استقبال بی نظیر علاقه مندان و به همت گروه هنری موج نو با مدیریت عارف محمدی برگزار گشت.

کیمیایی در پیامی ویدئویی ضمن تشکر از بانیان این مراسم درباره سختی های ساخت یک مستند گفت: زمانی که جواد طوسی پیشنهاد ساخت یک مستند از فیلم های من را داد آن موقع نیز به وی گفتم که ساخت مستند کار مسئله ای است چرا که مستندات سخت کنار هم جمع می شوند. با این حال جواد طوسی به دلیل اینکه به سینمای من علاقه مند است و خودش نیز به همین شکل فکر می کند این فیلم را با کمک و سرمایه آقای اصفهانی زاده ساخت.

وی در بخش دیگری از صحبت هایش گفت: پیش از ساخت قهرمان آخر چند فیلم از من ساخته شده که دوستشان ندارم. فیلمی که بهتر از آثار دیگر ساخته شده فیلم المیرا مقدم است. در واقع این فیلم به آن بخشی از من که به ادبیات مربوط می شود پرداخته است.

کیمیایی در پایان گفت: خیلی متشکرم از همه شما که یاد فیلم های من کردید. قهرمان آخر را که نگاه کردم بنظرم جای بهروز وثوقی در آن خالی است. بهروز دانسته بازیگری است و بازیگری را دانسته بازی می کند. من برای بهروز وثوقی و فرامرز قریبیان زحمت زیادی کشیده ام، به هر جهت روزگار است دیگر، این خط ها ایجاد می شود. این خطوط میان انسان ها هندسه می سازد و این هندسه ها دور می کند آدم را. و این اتفاقات افتاد. اگر جواد طوسی به بهروز وثوقی نپرداخته به همین دلیل است. موضوعاتی است که همه ما می دانیم متأسفانه.

در مراسم دیشب پس از نمایش قهرمان آخر محمدمهدی دادگو تهیه کننده سینما و تلویزیون، حسین معززی نیا منتقد، نویسنده و مدرس سینما و عارف محمدی منتقد و مستندساز و مجری برنامه، پیرامون موج نو در سینمای ایران، سینمای کیمیایی و نقش آثار او در تاریخ سینمای ایران به صحبت پرداختند.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 20 تیر 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: armeniaro.ir شناسه مطلب: 1352

به "مسعود کیمیایی: برای بهروز وثوقی و فرامرز قریبیان زحمات زیادی کشیدم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مسعود کیمیایی: برای بهروز وثوقی و فرامرز قریبیان زحمات زیادی کشیدم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید