معبد کوان ین در پنانگ

به گزارش تور ارمنستان ارزان، معبد کوان ین پنانگ (Kuan Yin Temple Penang)، یکی از بهترین جاذبه‌های تاریخی است که می‌توانید در شهر پنانگ به بازدید آن بروید. معبد کوان ین پنانگ در سال 1800 به سبک معماری چینی توسط اولین مهاجران چینی ساخته شده است.

معبد کوان ین در پنانگ

معبد کوان ین یا الهه رحمت که از جاذبه های گردشگری پنانگ است فقط برای انجام مراسمات مذهبی در گذشته کاربرد ندارد بلکه برای مراسم‌های فرهنگی جامعه چینی‌ها هم در این معبد برگزار می‌شده که با ساخت سالن اجتماعات شهر چینی‌ها در دهه 1880 از محبوبیت این کاسته شد.

همچنین مجسمه کوان ین که در یک اتاق داخلی که یک زن با 18 بازو را به تصویر کشیده است، چهره این زن صلح درونی و رضایت دنیوی را نشان داده و یکی از جاذبه‌های معبد کونگ هوک کیونگ در تور پنانگ به شمار می‌رود. دو چاه در این معبد به چشم می‌خورد که یکی از آن‌ها در حیاط معبد و برای استفاده عموم و دیگری برای استفاده راهبان حفر شده است.

این معبد وقف Ma Chor Poh، قدیس حامی دریانوردان که بسیار مورد احترام مهاجران چینی بود، شده است و با معماری کلاسیک چینی، مجسمه های سرامیکی از اژدها، فانوس قرمز چینی آویزان از سقف، کنده کاری ها و نقاشی‌هایی با طرح اژدها و ستون‌های بزرگ سنگی برای گردشگران جذاب است.

 معبد الهه رحمت (Goddess of Mercy Temple) و معبد کوان ین تنگ (Kuan Yin Teng Temple) ار نام‌های دیگر این معبد هستند. اما نام اصلی این معبد کونگ هوک کیونگ (Kong Hock Keong Temple) می‌باشد. این معبد با شکوه از بهترین جاذبه‌های پنانگ در مالزی می‌باشد.

انتشار: 15 اسفند 1397 بروزرسانی: 19 مهر 1399 گردآورنده: armeniaro.ir شناسه مطلب: 285

به "معبد کوان ین در پنانگ" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "معبد کوان ین در پنانگ"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید