واردات روزانه 120 هزار بشکه ای نفت چین از ایران

به گزارش تور ارمنستان ارزان، آمار های گمرک چین نشان می دهد این کشور در ماه جولای روزانه 120 هزار بشکه از ایران نفت وارد نموده است.

واردات روزانه 120 هزار بشکه ای نفت چین از ایران

با ما همراه باشید و با تور چین از شگفت انگیزترین کشور دنیا دیدن کنید بر روی دیوار چین سلفی بگیرید، از قصر ممنوعه دیدن کنید و در خیابان شانگهای پیشرفته ترین آسیا قدم بزنید.

به گزارش گروه مالی خبرنگاران، به نقل از هلمیک شیپینگ، آخرین آمار های گمرک چین نشان می دهد پس از آنکه این کشور در ماه ژوئن خرید نفت از ایران را متوقف نموده بود، در ماه جولای روزانه 120 هزار بشکه از کشورمان نفت وارد نموده است. ارزش کل نفت وارداتی چین از ایران در این ماه 134 میلیون دلار برآورد می گردد.

به طور کلی دو نفتکش حامل نفت ایران به نام های اسمو و استیریم با ظرفیت به ترتیب 1.6 میلیون بشکه و 2.1 میلیون بشکه در ماه جولای به چین رسیده و محموله خود را تحویل داده اند.

آمار اداره کل گمرک چین حاکی از آن است که این کشور از ابتدای امسال تا کنون 2.2 میلیون تن معادل روزانه 77 هزار بشکه نفت از ایران وارد نموده است.

یک مؤسسه ارائه دهنده اطلاعات مربوط به بازار کالا های اساسی به نام کپلر مدعی شده برای نخستین بار در ماه ژوئن یک نفتکش هندی به نام جیفل نفت ایران را به اسم نفت اندونزی به چین برده است.

مؤسسه تنکرز تراکرز نیز این مسأله را تأیید نموده و مدعی شده که گیسل 1.6 میلیون بشکه نفت ایران را به چین قاچاق نموده است. تنکرز تراکرز البته مدعی شده است که 16 نفتکش با دریافت نفت ایران به صورت کشتی به کشتی در میانه اقیانوس در صادرات نفت ایران دخیل بوده اند.

کپلر همچنین مدعی شده که ایران در 5 ماه نخست امسال روزانه 60 هزار بشکه نفت به مالزی صادر نموده است البته آمار های گمرک مالزی نشان می دهد که این کشور در این مدت نفتی از ایران خرید ننموده است.

با توجه به آنکه در نیمه نخست امسال صادرات نفت مالزی به چین نسبت به زمان قبل از اعمال تحریم های نفتی علیه ایران دو برابر شده و به 260 بشکه در روز رسیده است به احتمال زیاد نفتی که به مالزی از ایران صادر شده به چین منتقل شده است.

رویترز پیش تر نیز مدعی شده بود که ونزوئلا هم میخواهد به روش مشابه نفت خود را به اسم نفت مالزی به چین صادر کند و تحریم های آمریکا را دور بزند.

آمار های گمرک چین حاکی از آن است که صادرات ایران به این کشور در 7 ماه نخست امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته 82 درصد کاهش یافته است. در عین حال واردات نفت پکن از آمریکا در ماه جولای به دو برابر افزایش یافته است.

به طور کلی صادرات نفت آمریکا به چین در 7 ماه نخست امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته 31 درصد رشد داشته است. در این مدت چین واردات نفت خود از روسیه، عراق و عربستان را هم افزایش داده است.

واردات نفت پکن از مالزی و عمان هم به ترتیب 45 و 22 درصد در 7 ماه نخست 2020 رشد نموده است. اخیراً 4 نفتکش نیز به اتهام دور زدن تحریم های آمریکا و انتقال نفت ایران خلع پرچم شده اند. بنا به اعلام مؤسسه تنکرز تراکرز این 4 نفتکش امسال به صورت چراغ خاموش و در حالی که سامانه های رهگیری خود را خاموش نموده بودند به بنادر ایران آمده و نفت بارگیری نموده بودند.

تنکرز تراکرز مدعی است که نفتکش های ایرانی و نفتکش های خارجی با دستکاری اطلاعات عبور و مرور خود کوشش می نمایند تا تحریم های آمریکا را دور زده و حضور خود در این فعالیت ها را پنهان نمایند.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 22 مهر 1399 بروزرسانی: 22 مهر 1399 گردآورنده: armeniaro.ir شناسه مطلب: 1536

به "واردات روزانه 120 هزار بشکه ای نفت چین از ایران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "واردات روزانه 120 هزار بشکه ای نفت چین از ایران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید