ونزوئلا 3 کنسولگری خود را در کانادا تعطیل کرد

به گزارش تور ارمنستان ارزان، وزارت امور خارجه ونزوئلا در واکنش به اقدام کانادا در تعطیلی سفارت خود در کاراکاس، فعالیت 3 کنسولگری خود در این کشور آمریکای شمالی را متوقف کرد.

ونزوئلا 3 کنسولگری خود را در کانادا تعطیل کرد

از سفر با تور کانادا لذت ببرید.

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، ونزوئلا اظهار داشت که کنسولگری های خود در ونکوور، تورنتو و مونترال را تعطیل خواهد نمود و تنها سفارت این کشور در اوتاوا امور شهروندان ونزوئلا در کانادا را اداره خواهد نمود.

به گزارش خبرگزاری فرانسه، وزارت امور خارجه ونزوئلا اظهار داشت که این تصمیم در واکنش به اقدام کانادا در تعطیلی موقت سفارت خود در کاراکاس اتخاذ شده است.

وزارت امور خارجه ونزوئلا طی بیانیه ای توضیح داد: تصمیم کانادا بیش از آنکه یک موضوع اداری باشد، تصمیمی سیاسی بوده که منعکس کننده ادامه خصومت آن دولت در قبال ونزوئلا است.

کانادا یکی از کشورهایی است که به رهبری آمریکا، خوان گوایدو رئیس جمهور خودخوانده ونزوئلا را برسمیت شناخته است.

هفته پیش بود که کریستیا فریلند وزیر امور خارجه کانادا در بیانیه ای از تصمیم کشور خود برای تعلیق موقت فعالیت های سفارتخانه کانادا در ونزوئلا اطلاع داد.

آمریکا و گروهی از متحدان این کشور سوم بهمن ماه سال گذشته در اقدامی غیرقانونی گوایدو رهبر شورای ملی ونزوئلا را به عنوان رئیس جمهور موقت این کشور به رسمیت شناخته و ادامه دولت مادورو را که تنها چند ماه پیش از آن با رأی بالای مردم ونزوئلا مجددا به ریاست جمهوری انتخاب شده بود، غیرقانونی اظهار داشتند.

به نوشته رسانه های آمریکایی، کاخ سفید هنگام اعلام به رسمیت شناختن گوایدو انتظار داشته وی ظرف تنها چند روز رسماً مادورو را کنار بزند و نظامیان را نیز با خود همراه کند. با گذشت چند ماه، این سناریو عملا شکست خورده و کوشش های واشنگتن برای ترغیب نظامیان به حمایت از گوایدو ناکام مانده است.

آمریکا مدت هاست به جهت تغییر نظام در این کشور فشارهایی را به ونزوئلا و مردم آن وارد نموده و حتی مقام های ارشد کاخ سفید تهدید به حمله نظامی نموده اند.

این اقدام های مداخله جویانه آمریکا و متحدان غربی اش با مخالفت ایران، روسیه، چین،کوبا، بولیوی، ترکیه و بعضی کشورهای دیگر روبرو شده است.

پس از شکست توطئه گوایدو و همپیمانان آمریکایی وی برای کودتا علیه دولت مادورو، مخالفان ونزوئلا خواهان مذاکره با نمایندگان دولت مادورو در نروژ شدند.

با اینحال، دفتر گوایدو، 9 خرداد ماه، اظهار داشت که مذاکرات با نمایندگان دولت که در شهر اسلو نروژ در جریان بود، بدون دستیابی به توافق به انتها رسیده است.

.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 29 مرداد 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: armeniaro.ir شناسه مطلب: 500

به "ونزوئلا 3 کنسولگری خود را در کانادا تعطیل کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ونزوئلا 3 کنسولگری خود را در کانادا تعطیل کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید