پرونده محور ساسانی و ارسباران به یونسکو و IUCN رسید

به گزارش تور ارمنستان ارزان، دو پرونده محور ساسانی و پرونده میراث طبیعی ارسباران که نامزد لیست میراث جهانی بودند، آماده و به کمیته میراث جهانی یونسکو و اتحادیه جهانی حفاظت از میراث طبیعی (IUCN) ارسال شدند تا در نشست کمیته میراث جهانی سال 2018 مورد آنالیز قرار گیرد.

پرونده محور ساسانی و ارسباران به یونسکو و IUCN رسید

محمدحسن طالبیان معاون میراث فرهنگی کشور گفت:

پرونده نامزدی میراث جهانی منطقه حفاظت شده ارسباران پس از دو سال و نیم پیگیری کارشناسان و نمایندگان سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، سازمان حفاظت محیط زیست و سازمان جنگل ها و مراتع به همراه پرونده محور ساسانی فارس، پس از آخرین اصلاحات کارشناسان به یونسکو ارسال شد.

وی اضافه نمود: کلیات ساختار و تشکیلات مدیریتی پرونده میراث طبیعی ارسباران و پرونده محور ساسانی فارس با همکاری و مشارکت جمعی از برجسته ترین پژوهشگران، مسئولان دستگاه های مرتبط و بعلاوه مسئولان محلی تهیه شده است.

او با بیان نمود که کلیات ساختار و تشکیلات مدیریتی پرونده میراث طبیعی ارسباران و پرونده محور ساسانی فارس با همکاری و مشارکت جمعی از برجسته ترین پژوهشگران، مسئولان دستگاه های مرتبط و مسئولان محلی تهیه شده است و ارزیابان یونسکو و iucn برای بازدید از دو پرونده محور ساسانی فارس و میراث طبیعی ارسباران باید برنامه بازدیدشان به ایران را اعلام نمایند.

طالبیان گفت:

ارزیابان ایکوموس و اتحادیه جهانی حفاظت از طبیعت احتمالأ در دو تاریخ متفاوت مرداد و شهریور ماه امسال برای بازدید از این منطقه ها نامزد شده در لیست جهانی وارد ایران می شوند و با حضور در پنل ها و نشست های تخصصی این دو پرونده را مورد آنالیز قرار می دهند.

منبع: کجارو / خبرگزاری مهر
انتشار: 20 تیر 1401 بروزرسانی: 20 تیر 1401 گردآورنده: armeniaro.ir شناسه مطلب: 2434

به "پرونده محور ساسانی و ارسباران به یونسکو و IUCN رسید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پرونده محور ساسانی و ارسباران به یونسکو و IUCN رسید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید