پشت بام خوابی واقعیت بازار مسکن کشور است

به گزارش تور ارمنستان ارزان، خبرنگاران/خوزستان دبیر کانون انبوه سازان مسکن با اشاره به انتشار اخباری مبنی بر ایجاد پدیده پشت بام خوابی و اجاره پشت بام منازل برای شب خوابی از سوی کارگران و اقشار کم درآمد، گفت: اینکه شخص به وضعیتی برسد که به دلیل نداشتن مسکن مناسب، برای خوابیدن در پشت بام خانه شخص دیگر هزینه پرداخت کند، یک فکاهی دردناک از بدیهیات حوزه مسکن کشور است.

پشت بام خوابی واقعیت بازار مسکن کشور است

جهت دریافت خدمات طراحی آلاچیق با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. هر گونه خدمات طراحی و اجرای آلاچیق های مختلف را به ما بسپارید.

فرشید پورحاجت در گفت وگو با خبرنگاران، اظهار کرد: اتفاقی که در رشد اجاره بهای مسکن در کشور اتفاق افتاده به دلیل آن است که در 10 سال اخیر، فراوری مسکن کشور به شدت کاهش یافته است و از سویی صحبت های ضد و نقیض در حوزه اقتصاد مسکن نیز این شرایط را بدتر از پیش نموده است.

وی با اشاره به انتشار اخباری مبنی بر ایجاد پدیده پدیده پشت بام خوابی و اجاره پشت بام منازل برای شب خوابی از سوی کارگران و اقشار کم درآمد، اضافه نمود: مجموعه راه و شهرسازی بر واقعیت های اقتصاد مسکن سرپوش گذاشته است؛ پشت بام خوابی یکی از واقعیت های تلخ بازار مسکن کشور است که باید آن را دید و برای حل مسائلی از این قبیل کوشش کرد.

دبیر کانون انبوه سازان مسکن کشور گفت: شرایط فراوری مسکن در کشور شرایط خوبی نیست؛ فراوریکننده بخش مسکن دچار بحران است و این بحران نشات گرفته از سیاست ورزی های ناصحیح و نبود توجه به بهبود فضای کسب و کار است.

پورحاجت ادامه داد: مردم در بحران مسکن استیجاری هستند؛ اینکه شخص به شرایطی برسد که به دلیل نداشتن مسکن مناسب، برای خوابیدن در پشت بام خانه شخص دیگر هزینه پرداخت کند، یک فکاهی دردناک از بدیهیات حوزه مسکن کشور است.

وی اضافه نمود: زنگ خطر در 10 سال اخیر برای حوزه مسکن کشور به صدا در آمده اما در همه این سال ها به جای حل مسائل، غُل و زنجیر این صنعت بیشتر شده است. کسانی که در طول این سال ها مسئولیت داشتند اما به بخش مسکن بی توجه بودند و این بی توجهی باعث شد که شرایط به این شکل گردد، باید جوابگوی افزایش بیش از 200 درصدی نرخ مسکن در دو سال اخیر باشند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 21 تیر 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: armeniaro.ir شناسه مطلب: 1353

به "پشت بام خوابی واقعیت بازار مسکن کشور است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پشت بام خوابی واقعیت بازار مسکن کشور است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید