چگونه از سرکه سیب برای درمان آکنه استفاده کنیم؟

به گزارش تور ارمنستان ارزان، آکنه شما را دیوانه کرده؟ مقداری سرکه سیب امتحان کنید. برای خلاص شدن از آکنه چگونه از آن استفاده کنیم؟ مقاله زیر را بخوانید تا جواب های مورد نظرتان را پیدا کنید.

چگونه از سرکه سیب برای درمان آکنه استفاده کنیم؟

مترجم: سعید علیزاده

منبع:راسخون

آکنه شما را دیوانه کرده؟ اندازهی سرکه سیب امتحان کنید. برای خلاص شدن از آکنه چگونه از آن استفاده کنیم؟ مقاله زیر را بخوانید تا جواب های مورد نظرتان را پیدا کنید.

آیا آکنه اندازه سرخوردگی شما را افزایش می دهد؟ همه ما در مورد آکنه و خجالت وار بودن آن آگاه هستیم. موضوع تنها به آکنه ختم نمی گردد، آکنه منجر به ایجاد ترک و علامت می گردد. بنابراین ممکن است که بخواهید به طور کامل از چرخه آکنه خارج شوید، همواره می توانید جلوی آینه از میزا پیشرفت این ساکم پوستتان آگاه شوید. اجازه دهید راه حل هایی برای آن بیابیم.

سرکه سیب به نام یک درمان عالی برای آکنه و علایم آن شناخته شده است. بهترین چیز در مورد این محلول این است که می توان از آن در فرم های مختلف برای یک مشکل خاص استفاده کرد.

سرکه درمانی

سرکه سیب دارای آلفا هیدروکسی اسید است که به تعادل توازن pH پوست کمک می کند و منجر به تمیزی و صاف شدن پوست می گردد. استفاده مداوم از آن هم منجر به پاکسازی علایم آکنه می گردد. طرز استفاده از آن چنین است. اندازهی محلول تمیز و بدون تصفیه تهیه کنید و با آب آن را رقیق کنید. این سرکه حاوی اسیدهایی است و اگر بصورت خالص استفاده گردد می تواند به پوست آسیب بزند، در نتیجه نیاز است که رقیق گردد. آب را با سرکه به نسبت 8 به 1 ترکیب کنید (نصف قاشق چایخوری سرکه در یک لیوان آب). یک تکه پنبه را در آن غوطه ور کنید و به صورت مستقیم روی آکنه یا حتی زخم و علایم آن قرار دهید. شب روی پوست بمالید و صبح آن را بشویید.

چای گیاهی + سرکه درمانی

یکی از راه های استفاده از این محلول برای کنترل آکنه درست کردن آن بر پایه چای سبز گیاهی است. یک چای سبز کیسه ای بردارید و در یک فنجان آب جوش قرار دهید. اجازه دهید به مدت 15 دقیقه بماند. سپس خنک گردد. حال یک سوم فنجان سرکه و آب را به چای اضافه کنید و خوب مخلوط کنید. یک تکه پنبه بردارید، داخل محلول غوطه ور کنید و روی زخم ها و آکنه قرار دهید. روشی که کار می کند اینگونه است که باعث پاکسازی عمیق و گسترده می گردد و در نتیجه مانع از شکل گیری آکنه می گردد.

تونر پوست

پوست چرب بیشتر مستعد ابتلا به آکنه است و به همین دلیل است که استفاده از یک محلول تونر قابض برای مسدود کردن منافذ و جلوگیری از ورود ناخالصی ها به پوست که منجر به آکنه می گردد مهم است. سرکه سیب می تواند به نام یک تونر بسیار موثر پوست استفاده گردد. برای استفاده، ترکیب سرکه و آب در نسبت 1 به 3 درست کرده و نگه دارید. پس از اینکه صورت خود را شسته و پاک کردید، اندازهی از محلول را به صورت خود بپاشید و با استفاده از یک توپ پنبه ای آن را به همه نقاط پوست صورت بمالید.

ماسک صورت

هنگامی که صحبت از آکنه و زخم و علایم آن می گردد، ماسک های صورت برای این مشکل بسیار موثر شناخته می شوند. به سادگی اندازهی خاک رس مخصوص لکه به همراه دو قاشق سرکه را مخلوط کنید. این مخلوط با آب تا زمانی مخلوط کنید که به غلظتی برسد که بتوانید از آن استفاده کنید. یک لایه ضخیم از آن را روی صورت قرار دهید و اجازه دهید به مدت 20 تا 30 دقیقه خشک گردد. بعد از اینکه شروع به ترک خوردن کرد، با آب سرد بشویید. هرگز منتظر نشوید تا ماسک روی صورت به طور کامل خشک گردد. خاک رس و سرکه دمای اضافی بدن را جذب می کنند و در نتیجه از تولید سموم در بدن جلوگیری می گردد. که این امر منجر به جلوگیری از بروز آکنه و جای آکنه در بدن می گردد. که بیشتر از هر راه حلی برای شما مفید خواهد بود.

به نام یک نوشیدنی

سرکه سیب صرفا به نام یک عنصر خارجی استفاده نمی گردد، می توان آن را مصرف کرد. 2 قاشق غذاخوری سرکه را در یک فنجان آب مخلوط کنید و به این مخلوط اندازهی عسل اضافه کنید تا طعم آن بهتر گردد و سپس مصرف کنید. این ترکیب به نام یک نوشیدنی سم زدای عالی عمل می کند و کل سیستم بدن را هم پاکسازی می کند. امحاء همه سموم بدن منجر به افزایش گردش خون شده و در نتیجه باعث سلامتی و صاف شدن پوست می گردد. در نتیجه این کار با آکنه به موقع مبارزه می گردد.

در این مقاله دیدی که چگونه از سرکه سیب استفاده کنید تا آکنه از بین برود و اطمینان حاصل گردد که مجددا عود نمی کند. این روش ها را به کار گیرید و در می یابید که به زودی نتایج مثبت را مشاهده خواهید کرد.

منبع: راسخون
انتشار: 28 مهر 1400 بروزرسانی: 28 مهر 1400 گردآورنده: armeniaro.ir شناسه مطلب: 2178

به "چگونه از سرکه سیب برای درمان آکنه استفاده کنیم؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چگونه از سرکه سیب برای درمان آکنه استفاده کنیم؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید