کنترل بهره وری رفتگران چینی با مچ بند هوشمند

چین که در سال های اخیر به استفاده گسترده از فناوری های هوشمند برای افزایش بهره وری و کنترل عملکرد کارکنان حوزه های مختلف روی اورده، این بار به سراغ رفتگران رفته است.

کنترل بهره وری رفتگران چینی با مچ بند هوشمند

به گزارش خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی خبرنگاران به نقل از ورج، چین که در سال های اخیر به استفاده گسترده از فناوری های هوشمند برای افزایش بهره وری و کنترل عملکرد کارکنان حوزه های مختلف روی اورده، این بار به سراغ رفتگران رفته است. از جمله اقدامات صورت گرفته در این زمینه در گذشته، می توان به نصب تراشه های RFID بر روی خودروها، فراوری عینک های آفتابی مجهز به قابلیت تشخیص چهره، استفاده از لباس های فرم مجهز به موقعیت یاب مکانی برای دانش اموزان و غیره اشاره نمود.

در تازه ترین تحول در این زمینه، دولت چین مچ بندهای مجهز به جی پی اس را در اختیار رفتگران قرار داده تا آنها به طور آنی قابل ردگیری باشند و تعیین گردد در چه موقعیت جغرافیایی قرار دارند.

با تور چین همراه باشید

در صورتی که رفتگران بیش از 20 دقیقه ساکن بوده و تحرک خاصی نداشته باشند، موضوع به وسیله مچ بندهای جی پی اس تعیین شده و می توان به آنها در این مورد هشدار داد تا فعالیت های خود را از سر بگیرند.

البته استفاده از این مچ بندها مخالفان و موافقان متعددی دارد و بعضی مخالفان می گویند نباید از این روش برای کنترل بیش از حد و آزار رفتگران استفاده کرد و آنها را به فعالیت بیش از حد وادار کرد.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 25 خرداد 1398 بروزرسانی: 25 خرداد 1398 گردآورنده: armeniaro.ir شناسه مطلب: 395

به "کنترل بهره وری رفتگران چینی با مچ بند هوشمند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کنترل بهره وری رفتگران چینی با مچ بند هوشمند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید