آلمان: تغییرات اقلیمی بزرگترین خطر برای صلح جهانی است

به گزارش تور ارمنستان ارزان، وزیر امور خارجه آلمان در یک بحث آنلاین شورای امنیت سازمان ملل از این نهاد بین المللی خواست که مبارزه با تغییرات آب و هوایی را در اولویت کار خود قرار دهد و این بحران را بزرگترین خطر برای صلح جهانی دانست.

آلمان: تغییرات اقلیمی بزرگترین خطر برای صلح جهانی است

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران به نقل از دویچه وله آلمان، هایکو ماس، وزیر امور خارجه آلمان از سازمان ملل درخواست کرد که مبارزه با گرم شدن کره زمین و تغییرات آب و هوایی را در اولویت کار خود قرار دهد.

هایکو ماس در یک ویدئو کنفرانس شورای امنیت سازمان ملل هشدار داد که عواقب تغییرات آب و هوایی به مناقشات جهانی دامن می زند و به این ترتیب صلح به شدت در معرض خطر قرار می گیرد.

وی در یک بحث آزاد آنلاین در این نهاد بین المللی گفت: گرم شدن کره زمین همچنین تاثیر منفی بر عدالت و مسئله برابری اجتماعی می گذارد.

وزیر امور خارجه آلمان که به نمایندگی از 54 کشور عضو موسوم به گروه دوستان آب و هوا و امنیت صحبت می کرد همچنین گفت: اکوسیستم های آسیب دیده و از بین رفتن گونه ها، امنیت غذایی را تهدید می کند. فقیرترین ها و ضعیف ترین ها در این شرایط بیشترین آسیب را می بیند.

وی افزود: اما ما می توانیم و باید شایستگی مقاومت خود را افزایش دهیم. سازمان ملل نقشی اساسی را در این راستا ایفا می کند.

همچنین بوریس جانسون، نخست وزیر انگلیس هم که ریاست این رایزنی مجازی را بر عهده داشت تغییرات اقلیمی را تهدیدی برای امنیت جمعی و ملی دانست. انگلیس در ماه نوامبر میزبان کنفرانس جهانی آب و هوا در گلاسگو خواهد بود.

دیوید آتنبورو، طبیعت شناس معروف غربی هم در این ویدئو کنفرانس این تهدید تمدن بشری را با تهدیدات جنگ جهانی دوم مقایسه کرد و گفت: برای این تهدید مهم نیست که ما از کدام منطقه جهان هستیم و همه ما با آن روبرو خواهیم شد.

جدیدترین خبرها و تحلیل های ایران و جهان را در صفحه اینستاگرامی خبرنگاران بخوانید. (کلیک کنید)

وی افزود: ما دوره امن و پایدار اقلیمی که تمدن ما به ارمغان آورده بود را ترک کرده ایم. هیچ بازگشتی وجود ندارد و هر کاری برای جلوگیری از تغییرات آب و هوایی انجام دهیم خیلی دیر است. در این شرایط فقیرترین ها و آسیب پذیرترین افراد که کمترین امنیت را دارند ضرر بیشتری خواهند دید. اگر این شرایط ادامه یابد جهان با فروپاشی همه آنچه به ما امنیت می دهد روبرو خواهد شد. اگر اقدام شود امکان ایجاد شرایط پایدار جدید وجود دارد.

جدیدترین خبرها و تحلیل های ایران و جهان را در کانال تلگرامی خبرنگاران بخوانید. (کلیک کنید)

امانوئل ماکرون، رئیس جمهور فرانسه هم درباره شکست جبهه آب و هوا هشدار داده و درخواست کرد که مسائل مربوط به تغییرات آب و هوا و امنیت به عنوان یک مجموعه پیچیده در نظر گرفته شود.

ماکرون درخواست کرد که انتصاب فرستاده ویژه در مسئله آب و هوا می تواند ابزار مناسبی برای هماهنگی تلاش های بین المللی در مبارزه با تغییرات آب و هوایی باشد.

ایجاد چنین پستی را آلمان سال گذشته در دوران عضویت در شورای امنیت سازمان ملل پیشنهاد داده بود.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 30 اسفند 1399 بروزرسانی: 30 اسفند 1399 گردآورنده: armeniaro.ir شناسه مطلب: 1853

به "آلمان: تغییرات اقلیمی بزرگترین خطر برای صلح جهانی است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آلمان: تغییرات اقلیمی بزرگترین خطر برای صلح جهانی است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید