اصلاح طرح قانونی نحوه تشکیل و فعالیت تشکل های صنفی گردشگری

به گزارش تور ارمنستان ارزان، ایلنا/ براساس آخرین خبرهای بدست آمده، اصلاح طرح قانونی نحوه تشکیل و فعالیت تشکل های صنفی گردشگری صورت گرفت.

اصلاح طرح قانونی نحوه تشکیل و فعالیت تشکل های صنفی گردشگری

علی اصغر شالبافیان (معاون گردشگری کشور) گفت: با مکاتبات و پیگیری های وزیر مبنی بر حمایت و حفظ شان تشکل های تخصصی گردشگری در طرح تشکیل و فعالیت تشکل های صنفی، اصلاحات درخواستی اعمال و با انجام اصلاحات لازم تشکل های صنعت گردشگری از شمولیت این طرح مستثنی شد.

او اضافه نمود: از آنجا که صدور مجوز اولیه، پروانه فعالیت و نظارت بر فعالیت تشکل های ملی و استانی به ترتیب کمیته تشکل های صنفی تخصصی در سطح کشور و استان تحت عناوین کمیته کشوری و کمیته استانی ایجاد خواهند شد، با انجام اصلاحات لازم نماینده وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی به انتخاب وزیر در سطح ستادی و مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان در سطح استانی به علت آگاهی کامل از امور تخصصی مربوطه، وظایف نظارتی و حاکمیتی لازم به عضویت کمیته ها درآمدند.

شالبافیان تاکید نمود: بعلاوه در ماده 20 طرح اصلاحی تشکیل و فعالیت تشکل های صنفی تخصصی، تشکل های گردشگری در بخش اتحادیه های صنفی و حرفه ای لحاظ شده تا همچون اتحادیه های صنفی از شمول این قانون مستثنی شوند.

بنا به گفته معاون گردشگری، در کوشش های انجام شده مبنی بر لزوم اصلاح طرح قانونی نحوه تشکیل و فعالیت تشکل های صنفی تخصصی، کوشش شده تا جایگاه و نقش تشکل های گردشگری بصورت مستقل در توسعه و شکوفایی اقتصاد مورد توجه قرار گیرد.

منبع: همگردی
انتشار: 10 آبان 1401 بروزرسانی: 10 آبان 1401 گردآورنده: armeniaro.ir شناسه مطلب: 2505

به "اصلاح طرح قانونی نحوه تشکیل و فعالیت تشکل های صنفی گردشگری" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اصلاح طرح قانونی نحوه تشکیل و فعالیت تشکل های صنفی گردشگری"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید