اعطای 700 میلیاردی تسهیلات به شرکت های فناور و دانش بنیان

به گزارش تور ارمنستان ارزان، مدیرعامل صندوق پژوهش و فناوری غیردولتی استان یزد گفت: این صندوق در سال گذشته حدود 700 میلیارد ریال تسهیلات به شرکت های فناور و دانش بنیان اعطا نموده است.

اعطای 700 میلیاردی تسهیلات به شرکت های فناور و دانش بنیان

به گزارش گروه علمی و دانشگاهی تور ارمنستان ارزان به نقل از روابط عمومی دبیرخانه کارگروه صندوق های پژوهش و فناوری، محمد سپهر مدیرعامل صندوق پژوهش و فناوری غیردولتی استان یزد با بیان اینکه این صندوق تمامی منابع در اختیار خود را به شرکت های متقاضی ارائه نموده است، اضافه نمود: سال گذشته این صندوق براساس منابع داخلی، خط اعتباری و دیگر سرمایه های در اختیار حدود 700 میلیارد ریال تسهیلات در قالب 475 فقره تسهیلات اعطا نموده است.

مدیرعامل صندوق پژوهش و فناوری غیردولتی استان یزد اعلام نمود: کمترین میزان اعطا تسهیلات این صندوق مبلغ 4 میلیون تومان و بیشترین آن به مبلغ 2 میلیارد تومان بوده است.

سپهر اعلام نمود: سال گذشته حدود 670 درخواست اعطا تسهیلات به صندوق اعلام شد که حدود 70 درصد متقاضیان پیروز به دریافت تسهیلات شدند.

تسهیلات 70 میلیاردی ریالی صندوق به پروژه های خطرپذیر در سال 98

وی اضافه نمود: کمیته سرمایه گذاری خطرپذیر صندوق پژوهش و فناوری استان یزد در سال 98 حدود 30 جلسه برگزار کرد که در این جلسات 33 پروژه مورد آنالیز نهاده شد که در مجموع 7 پروژه تایید و قرارداد سه پروژه به مبلغ 70 میلیارد ریال منعقد شد.

مدیرعامل صندوق پژوهش و فناوری غیردولتی استان یزد گفت: همچنین 4 پروژه دیگر نیز در جهت مذاکره قرار دارند تا با جلب مشارکت صندوق نوآوری و شکوفایی قرارداد این پروژه ها نیز منعقد گردد.

سپهر اضافه نمود: همچنین برنامه داریم در سال 99 و 1400 در حوزه سرمایه گذاری ریسک پذیر نقش پررنگ تری ایفا کنیم.

سپهر اضافه نمود: اولویت صندوق پژوهش و فناوری استان یزد برای اعطا تسهیلات براساس منابع داخلی با شرکت های منطقه به خصوص استان یزد است اما صندوق در حوزه خط اعتباری محدودیتی ندارد و برای کل کشور این خدمات ارائه می گردد.

وی با اشاره به راه اندازی دفتر صندوق پژوهش و فناوری استان یزد در پارک علم وفناوری هرمزگان گفت: این صندوق از شرکت های مستقر در پارک علم و فناوری هرمزگان، مراکز رشد قشم و پارک بیوتکنولوژی قشم حمایت می نماید.

مدیرعامل صندوق پژوهش و فناوری استان یزد تاکید نمود: 50 فقره تسهیلات خط اعتباری این صندوق به شرکت های متقاضی سراسر کشور اختصاص داده شده است.

ارتباط صندوق پژوهش و فناوری استان یزد با نهادهای تخصصی استان

سپهر گفت: این صندوق ارتباط خوبی با نهادهای تخصصی استان دارد و در حال حاضر حدود 170 شخص حقیقی و حقوقی سهامدار این صندوق هستند.

وی با بیان اینکه 6 دانشگاه استان سهامدار صندوق پژوهش و فناوری یزد هستند، گفت: سازمان نظام مهندسی معدن، سازمان نظام مهندسی کشاورزی، سازمان نظام مهندسی رایانه، سازمان نظام مهندسی ساختمان و شرکت های عظیم از سهامداران این صندوق بشمار می فرایند.

مدیرعامل صندوق پژوهش و فناوری استان یزد تاکید نمود: درحال حاضر تعدادی از اعضای هیات علمی نیز به عنوان شخص حقیقی سهامدار این صندوق هستند.

سپهر اضافه نمود: این صندوق عاملیت اقتصادی بنیاد ملی نخبگان و پارک علم و فناوری هرمزگان را دارد که منابع این نهادها در اختیار صندوق است و براساس نظر این نهادها منابع به وسیله صندوق هزینه می گردد. همچنین این صندوق عاملیت بعضی منابع پژوهشی شرکت برق منطقه ای استان یزد را نیز برعهده دارد.

وی با بیان اینکه صندوق پژوهش و فناوری استان یزد از سازمان برنامه و بودجه به صورت سالانه یاری فنی و اعتباری دریافت می نماید، اضافه نمود: این صندوق ارتباط خوبی با صندوق نوآوری و شکوفایی و معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری دارد.

راه اندازی مرکز توسعه فناوری کاشی و سرامیک

مدیرعامل صندوق پژوهش و فناوری استان یزد با اشاره به راه اندازی مرکز توسعه فناوری کاشی و سرامیک در استان یزد گفت: این مرکز با حمایت صندوق پژوهش و فناوری استان یزد راه اندازی شده است که در این مرکز نیازهای صنایع رصد و شناسایی می گردد و به فناوران و شرکت های دانش بنیان اعلام می گردد.

سپهر گفت: مرکز توسعه فناوری کاشی و سرامیک استان یزد بستر تزریق فناوری به صنعت را نهادینه نموده است.

انتهای پیغام/

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 16 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: armeniaro.ir شناسه مطلب: 1397

به "اعطای 700 میلیاردی تسهیلات به شرکت های فناور و دانش بنیان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اعطای 700 میلیاردی تسهیلات به شرکت های فناور و دانش بنیان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید