بازی Peaky Blinders برای کنسول ها و کامپیوتر رونمایی شد

به گزارش تور ارمنستان ارزان، در یکی از عجیب ترین خبرهای اخیر حوزه بازی، از ساخت بازی جدیدی بر اساس مجموعه سریالی Peaky Blinders خبردار شده ایم. این بازی که Peaky Blinders: Mastermind نام گرفته، در سبک معمایی ساخته شده و قرار است برای تمام کنسول های نسل فعلی و همچنین کامپیوتر عرضه گردد.

بازی Peaky Blinders برای کنسول ها و کامپیوتر رونمایی شد

فرایند بازی Peaky Blinders: Mastermind کمی متفاوت از یک بازی معمایی و تاکتیکی معمول است. بازی مجموعه ای از مراحل مختلف را مقابل تان می گذارد و در هر کدام باید حرکات شش اعضای خانواده شلبی را به دقیق ترین شکل ممکن کنترل و برنامه ریزی کنید؛ آن هم به صورت همزمان.

هر مرحله یک خط زمان دارد که گذشته، حال و آینده را نشان می دهد. می توان زمان را به عقب یا جلو برد و حرکات تک تک شخصیت ها را در یک زمان خاص، تعیین کرد. هر مرحله هم چالش ها و موانع متنوعی را در خود جای داده که به یاری حرکات خاص شخصیت ها باید از آن ها عبور کنید.

هر کدام از افراد خانواده شلبی، مهارت خاص خود را دارند. تامی می تواند افراد را تهدید کند، آرتور متخصص کتک کاری و شکستن درهاست، پالی قفل ها را باز می نماید و به افراد رشوه می دهد، جان می تواند مناطق تعیینی را آتش بزند، کار آیدا پرت کردن حواس دشمن است و فین هم مخفی کاری می نماید و جیب می زند. در هر مرحله باید از تمام آن ها بهره ببرید و قابلیت های مختلف شان را کنار هم قرار دهید؛ طوری که برای گذر از موانع، ترتیب انجام حرکات شخصیت ها را پیدا می کنید و آن ها را پشت سر هم قرار می دهید. بازی را می تون کم و بیش در سبک استراتژی تاکتیکی قرار داد.

استیون نایت، خالق سریال Peaky Blinders، در ساخت این بازی هم دست داشته است. داستان بازی Peaky Blinders: Mastermind قبل از سریال اتفاق می افتد و قصه توطئه ای برای کنار زدن خانواده شلبی را تعریف می نماید. برای ساخت موسیقی بازی هم سراغ آهنگساز فصل اول سریال، یعنی گروه راک Feverist رفته اند.

هسته اصلی گیم پلی در واقع با توجه به توانایی تامی شلبی در برنامه ریزی و آنالیز موقعیت های پیچیده طراحی شده است. کارگردان بازی، جیمز مارسدن، در شرح گیم پلی Peaky Blinders: Mastermind گفته است: بخشی در سریال وجود دارد که در آن تامی شلبی از توجه نداشته اش به گذشته و آینده می گوید. شلبی می گوید که او فقط به یک لحظه خاص اهمیت می دهد، موقعیتی که آن را لحظه یک سرباز نامیده است. ما هم بازی مان را حول این ایده طراحی کردیم؛ طوری که بازی کننده می تواند در زمان به عقب و جلو برود و مجموعه ای از شخصیت ها و حرکات آن ها را در موقعیت های مهم، با همدیگر هماهنگ کند. حس یک رهبر باهوش بودن، مثل تامی، به بازی کننده منتقل می گردد و به همین دلیل فکر می کنیم بازی چه از سوی بازی کننده ها و چه از سوی هواداران سریال بازخورد خوبی داشته باشد.

پیشنهاد می کنیم گیم پلی بازی را در تریلر رونمایی آن در ادامه ببینید.

بازی Peaky Blinders: Mastermind برای عرضه در تابستان سال جاری و روی پلتفرم های ایکس باکس وان، پلی استیشن 4، نینتندو سوییچ و کامپیوتر برنامه ریزی شده است.

منبع: IGN

منبع: دیجیکالا مگ
انتشار: 30 خرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: armeniaro.ir شناسه مطلب: 1309

به "بازی Peaky Blinders برای کنسول ها و کامپیوتر رونمایی شد" امتیاز دهید

1 کاربر به "بازی Peaky Blinders برای کنسول ها و کامپیوتر رونمایی شد" امتیاز داده است | 5 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بازی Peaky Blinders برای کنسول ها و کامپیوتر رونمایی شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید