آنالیز و کاوش های باستان شناسی در 24 محوطه تاریخی

به گزارش تور ارمنستان ارزان، مجوز گمانه زنی، کاوش و آنالیز های باستان شناسی 24 محوطه تاریخی در نقاط مختلف کشور توسط رئیس پژوهشگاه میراث فرهنگی و گردشگری در دو هفته گذشته صادر شد.

آنالیز و کاوش های باستان شناسی در 24 محوطه تاریخی

به گزارش تور ارمنستان ارزان به نقل از روابط عمومی پژوهشگاه میراث فرهنگی و گردشگری، این مجوز طی نامه هایی به امضای سید محمد بهشتی خطاب به مدیران کل میزاث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان های مختلف ابلاغ شد.

براساس این مجوزها 12 محوطه تاریخی از جمله ربع رشیدی در آذربایجان شرقی، تل آتشی در کرمان، عمارت خسرو در کرمانشاه، تپه باباکمال توسیرکان و... مورد کاوش های باستان شناسی قرار می گیرند.

بنا به این گزارش 6 برنامه گمانه زنی از جمله در مسیر خط انتقال گاز در محدوده خط عرصه محوطه تل چگاسفلی در خوزشتان، گمانه زنی مشخص عرصه و حریم بتکی در الشتر و تپه باباگرگر در قروه، گمانه زنی با هدف نمونه برداری از رسوبات دشت ورامین و... در دستور کار باستان شناسان نهاده شد.

باستان شناسان مستقر در نقاط مختلف کشور 6 برنامه آنالیز باستان شناسی از جمله معادن ابسیدین شهرستان سراب، بخش کلاترزان سنندج، بخش کرفتو و دشت مریوان را اجرا می نمایند. لازم به ذکر است که از شروع سال تاکنون 132 مورد مجوز مطالعات و پژوهش های باستان شناسسی توسط ریاست پژوهشگاه میراث فرهنگی و گردشگری صادر گردیده است.

منبع: میراث آریا
انتشار: 31 شهریور 1397 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: armeniaro.ir شناسه مطلب: 80

به "آنالیز و کاوش های باستان شناسی در 24 محوطه تاریخی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آنالیز و کاوش های باستان شناسی در 24 محوطه تاریخی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید