تفاهم نامه انجمن صنفی دفاتر خدمات گردشگری ایران و تورساب ترکیه امضاء شد

به گزارش تور ارمنستان ارزان، تفاهم نامه افزایش همکاری ها در حوزه گردشگری با حضور علی اصغر مونسان معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری بین حرمت الله رفیعی رئیس انجمن دفاتر خدمات مسافرتی ایران و فیروز باغلی کایا رئیس تورساب ترکیه به امضاء رسید.

تفاهم نامه انجمن صنفی دفاتر خدمات گردشگری ایران و تورساب ترکیه امضاء شد

لذت بخشترین تجربه سفر را با دور زمین تجربه کنید.

به گزارش خبرنگار تور ارمنستان ارزان، حرمت الله رفیعی رئیس انجمن دفاتر خدمات مسافرتی در این مراسم که شامگاه 22 بهمن در هتل اسپیناس پالاس تهران و با حضور علی اصغر مونسان معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری برگزار گردید، گفت: دو کشور ایران و ترکیه در همه عرصه ها برادر و دوست بوده اند، مناسبات فرهنگی، اجتماعی و سیاسی بسیاری این دو کشور با هم داشته اند.

او اضافه نمود: هر دو کشور می بالیم و می گوییم که مولانا برای ماست، بازارهای خوبی برای ترکیه در ایران داشته ایم از شیراز تا شاهرود، از اصفهان تا آذربایجان و بسطام، تاریخ و تمدن ایران و مقاصد جنوبی کشورمان برای گردشگران ترکیه جذاب و دوست داشتنی بوده است، با تمام این مناسبات، 8 میلیون نفر گردشگر سالانه از ترکیه خارج می شوند و 8 میلیون گردشگر هم از ایران خارج می شوند، از 8 میلیون خروجی ما به کشورهای خارجی 60 درصد به کشورهای ترکیه و عراق می روند و از کشور ترکیه کمتر از 4 درصد نصیب ایران می گردد.

رفیعی ادامه داد: انتظار ما این است که با تورگردانان ترکیه به تفاهمی برسیم که این جاده یک طرفه، دو طرفه گردد، برای گردشگران ترکیه می توانیم بسته های ترکیبی داشته باشیم، قریب 100 پرواز از ایران و به همین تعداد پرواز از ترکیه سهم هر کشور است و از این پروازها تقریبا کمتر از یک دهم نصیب همکاران شما در ایران می گردد، اگر امروز به این امر رسیدگی نگردد، پروازهای ما رو به کاهش گذاشته می گردد.

رئیس انجمن دفاتر خدمات گردشگری گفت: یکی از انتظارت ویژه ما این است که مشکل سوخت پروازهای ایرانی حل گردد، ارتباطات گردشگری بین دو کشور باید دو طرفه ادامه پیدا کند.

ایران و ترکیه جدایی ناپذیر هستند

دریا اورس سفیر ترکیه در تهران نیز در این نشست گفت: برگزاری این نشست در روز 22 بهمن و بارش برف و باران در این روز را به فال نیک می گیرم، دو کشور ایران و ترکیه جدایی ناپذیر هستند، این دو کشور، کشورهای بزرگ منطقه هستند و اگر ما در همه زمینه هایی که ظرفیت داریم دست به دست هم بدهیم می توانیم حرف اول را در منطقه بزنیم.

او اضافه نمود: بعضی مسائل در حوزه گردشگری دو کشور وجود دارد و ما به این مسائل واقف هستیم و راه چاره آن را نیز می دانیم، امیدواریم در اسرع وقت به یاری همکاران این موانع حل گردد، درست است که ما میزبان ایرانی های زیادی در ترکیه هستیم اما این دلیل مهمی دارد اگر ایران از نظر هتلداری و زیرساختهای گردشگری پیشرفت بیشتری داشته باشد، می توان شاهد حضور گردشگران بیشتری در این کشور بود.

اورس ادامه داد: تفاهم نامه ای که حسن نیت طرفین را نشان می دهد برای همکاری دو طرف امشب امضا می گردد.

تفاهم نامه با هدف توازن در حوزه گردشگری بین دو کشور امضا می گردد

فیروز باغلی کایا ریاست هیئت تورساب ترکیه در این مراسم گفت: ما امروز از تورساب اتحادیه تورهای گردشگری ترکیه در اینجا هستیم تا راه چارههای افزایش روابط در حوزه گردشگری را آنالیز کنیم.

او اضافه نمود: در حوزه گردشگری بین دو کشور عدم تعادل وجود دارد و باید کوشش کنیم این توازن را با اجرای برنامه ها و اقدامات ایجاد کرد، ما فردا برای اولین بار از طرف تورساب در نمایشگاه گردشگری تهران با 150 متر مربع شرکت می کنیم و کوشش می کنیم در این فضا ظرفیتهای خود را معرفی کنیم.

رئیس هیئت تورساب ترکیه ادامه داد: سال گذشته ترکیه میزبان 40 میلیون گردشگر خارجی بود و از این میان 2 میلیون گردشگر ایرانی وارد ترکیه شده اند و شکی نیست که می توان روابط حوزه گردشگری دو کشور را افزایش داد، ایران دارای تمدن چندهزار ساله است و با فرهنگ ایرانی و اسلامی شکل جدیدی از تمدن را در منطقه معرفی نموده است، کوشش می کنیم این غنای فرهنگی را به مردم ترکیه معرفی کنیم.

باغلی کایا اضافه نمود: باور داریم که تفاهم نامه ای که امضا خواهد شد، باعث افزایش تردد گردشگران دو کشور به ایران و ترکیه می گردد.

منبع: میراث آریا
انتشار: 18 شهریور 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: armeniaro.ir شناسه مطلب: 547

به "تفاهم نامه انجمن صنفی دفاتر خدمات گردشگری ایران و تورساب ترکیه امضاء شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تفاهم نامه انجمن صنفی دفاتر خدمات گردشگری ایران و تورساب ترکیه امضاء شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید