تنش میان چین و هند ادامه دارد، مودی: به هرگونه اقدام تحریک آمیز پاسخ مناسبی خواهیم داد

به گزارش تور ارمنستان ارزان، نخست وزیر هند در اولین سخنرانی خود بعد از جدیدترین تنش های میان دهلی نو و پکن تأکید کرد در صورتیکه اقدامات تحریک آمیزی علیه کشورش صورت گیرد، پاسخ درخور و شایسته ای به آن داده خواهد شد.

تنش میان چین و هند ادامه دارد، مودی: به هرگونه اقدام تحریک آمیز پاسخ مناسبی خواهیم داد

با ما همراه باشید و با تورهای چین از شگفت انگیزترین کشور جهان دیدن کنید بر روی دیوار چین سلفی بگیرید، از قصر ممنوعه دیدن کنید و در خیابان شانگهای پیشرفته ترین آسیا قدم بزنید.

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، علیرغم آنکه دولت چین از توافق میان پکن و دهلی نو برای مذاکره در زمینه کاهش تنش ها و حل اختلافات مرزی خبر داد، نارندا مودی نخست وزیر هند در واکنش به تحولات اخیر میان دو کشور گفت در صورتیکه هند تحریک شود، پاسخ مناسبی خواهد داد.

بنا بر گزارش خبرگزاری روسی اسپوتنیک، روز گذشته (سه شنبه) در درگیری های میان ارتش هند با نظامیان چین در امتداد خط کنترل واقعی LAC که در حقیقت قلمرو تحت کنترل هند را از قلمرو تحت کنترل چین در ایالت جامو و کشمیر جدا می کند، دستکم 20 نظامی هندی کشته شدند.

مودی در اولین سخنرانی خود بعد از این درگیری ها توضیح داد که دهلی نو در تلاش است تا اطمینان حاصل کند که اختلافات به نزاع تبدیل نشود اما تأکید کرد که هیچ گونه مصالحه ای در خصوص حاکمیت کشورش نخواهد کرد.

وی توضیح داد: برای ما، اتحاد و حاکمیت کشور مهم ترین امر است...هند خواستار صلح است اما توانایی دارد در صورتیکه تحریک شود، پاسخ درخور و شایسته ای بدهد.

اظهارات نخست وزیر هند درست چند ساعت بعد از آن مطرح شد که وزارت خارجه چین توضیح داد که اوضاع در مرز دو کشور هند و چین به ثبات رسیده و تحت کنترل درآمده است.

ژائو لیجیان سخنگوی وزارت خارجه چین در این خصوص گفت: دو طرف، ارتباطات نزیک خود را از کانال های دیپلماتیک و نظامی حفظ کرده اند. اوضاع کلی مرز باثبات و قابل کنترل است.

وی همچنین ادامه داد که چین مقصر درگیری های اخیر در مرز دو کشور نیست. روز گذشته نیز مقام های پکن، ارتش هند را به عبور از مرز در دره گالوان و تحریک درگیری با نیروهای نظامی چین متهم کردند.

از آنجایی که دو کشور همسایه هند و چین، یک مرز تعیین ندارند و تنها یک خط کنترل واقعی برای جداسازی دو قلمرو دارند که در سال 1962 بعد از جنگ میان دو کشور ایجاد شد، به همین دلیل در چندین دهه اخیر، درگیری های مرزی زیادی بین دو کشور رخ داده است.

تنش های مرزی میان هند و چین در ماه می سال جاری میلادی (اوایل خردادماه) تشدید شد و چندین نظامی از هردو کشور در آن زخمی شدند.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 26 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: armeniaro.ir شناسه مطلب: 1417

به "تنش میان چین و هند ادامه دارد، مودی: به هرگونه اقدام تحریک آمیز پاسخ مناسبی خواهیم داد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تنش میان چین و هند ادامه دارد، مودی: به هرگونه اقدام تحریک آمیز پاسخ مناسبی خواهیم داد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید