ثبات رهن و اجاره آپارتمان در این دو منطقه تهران

به گزارش تور ارمنستان ارزان، خبرنگاران : نتیجه بررسی تحقیقات میدانی از تعدادی واسطه های ملکی فعال در این دو منطقه از شرایط اجاره بها حکایت از آن دارد که بخش قابل توجهی از موجران میزان ودیعه و اجاره بهای پیشنهادی خود را تغییری ندادند.

ثبات رهن و اجاره آپارتمان در این دو منطقه تهران

به گزارش خبرنگاران به نقل از دنیای اقتصاد، پرمعامله ترین مناطق پایتخت از منظر اجاره نشینی مورد بررسی قرار گرفت. به گزارش دنیای اقتصاد مناطق 4 و 5 تهران به عنوان پرمعامله ترین مناطق پایتخت محسوب می شوند؛ شرایط اجاره نشینی در این مناطق نشان می دهد اجاره بهای پیشنهادی از سوی موجران این مناطق تقریبا نسبت به ماه گذشته ثابت مانده است.

نتیجه بررسی تحقیقات میدانی از تعدادی واسطه های ملکی فعال در این دو منطقه از شرایط اجاره بها حکایت از آن دارد که بخش قابل توجهی از موجران میزان ودیعه و اجاره بهای پیشنهادی خود را تغییری ندادند.

به گفته برخی از مشاوران بنگاه های معاملات ملکی، یکی از مهم ترین عوامل ثبات بازار اجاره در مناطق 4 و5 به عنوان مناطق مصرفی پایتخت کاهش انتظارات تورمی و رکود حاکم بر بازار است.

این در حالی است که بررسی تحولات شاخص کرایه مسکن اجاری در شهر تهران به استناد بانک مرکزی از رشد 29 درصدی اجاره بها به طور میانگین در کل مناطق تهران حکایت دارد.

تحقیقات میدانی نشان می دهد، در مقابل برخی موجران به دلیل نزدیک شدن به ماه های خاتمهی سال فعلا از اجاره ملک خود منصرف شده اند که به گفته فعالان بازار مسکن در این دو منطقه، مهم ترین علت انصراف برخی موجران رونق بازار در دو ماه خاتمهی سال است.

برخی از واسطه های ملکی این دو منطقه نیز معتقدند بازار مسکن به طور سنتی همیشه در دو ماه خاتمهی سال با یک رونق روبرو می شود و به همین دلیل هم در سمت اجاره و هم در سمت خرید و فروش به احتمال فراوان بازار رونق خواهد گرفت. اما آنچه در بازار اجاره مناطق 4 و 5 حاکم است آن که موجران و مستاجرانی که مجبور به اجاره یا تمدید با مستاجر نیستند کمتر در بازار حضور دارند و فعلا موجران به اصطلاح پول لازم یا مستاجرانی که مهلت قرارداد آنها به خاتمه رسیده، در بازار فعلی حضور دارند.

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 22 بهمن 1399 بروزرسانی: 22 بهمن 1399 گردآورنده: armeniaro.ir شناسه مطلب: 1772

به "ثبات رهن و اجاره آپارتمان در این دو منطقه تهران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ثبات رهن و اجاره آپارتمان در این دو منطقه تهران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید