جیب پنهان دارید که همسرتان از آن بی خبر است؟

به گزارش تور ارمنستان ارزان، یکی از این باور های غلط در زمینه مسائل مالی بین زوج ها، اعتقادات کلیشه ای و نادرست است. مثلا این که یک خانم بگوید مسائل مالی در زندگی مشترک به من مربوط نیست، چون مسئول تامین مالی نیستم یا شوهری به همسرش بگوید که باید کل حقوقت را برای خرج های خانه خرج کنی.

جیب پنهان دارید که همسرتان از آن بی خبر است؟

به گزارش خراسان، اشتباه رایج دیگر این است که یکی از زوج ها، جیب پنهانی داشته باشد و نخواهد آن را رو کند. هرچند هرکسی حق دارد حساب مستقلی برای خودش داشته باشد؛ پس انداز کند و محل خرج آن را هم تصمیم بگیرد، اما حساب مخفی که از خانواده پنهان شده باشد چیز دیگری است و نادیده گرفتن شرایط خانواده محسوب و باعث بی اعتمادی می گردد.

پنهان کاری شاید در مقطعی از زمان، مسئله ای فراوری نکند، اما دیر یا زود افشا خواهد شد و برملا شدن آن حتما مسائل بیشتری بین زن و شوهر ایجاد خواهد نمود.

مثلا شوهری که به جای گفتن حقیقت از همسرش می خواهد فلان وسیله را نخرد، چون پول ندارد، اما بعد ها مشخص می گردد که پول داشته، اعتماد همسرش را از دست می دهد که ضربه بزرگی به زندگی مشترک محسوب می گردد.

نامطلعی از تفاوت های شخصیتی

نکته دیگر، درباره تاثیرات بی توجهی و نامطلعی از تفاوت های شخصیتی زوج ها در امور مالی است. مثلا ممکن است در زندگی مشترک، یکی خیلی ریسک پذیر باشد ودیگری بسیار محافظه کار؛ بنابراین دو طرف مدام با یکدیگر چالش خواهند داشت. پذیرفتن این مسئله باعث می گردد تا طرف مقابل را بهتر و بیشتر درک نمایند و مانع بسیاری از جروبحث ها خواهد شد.

شفاف نبودن

بعضی زوج ها درباره مسائل مالی، راحت و شفاف با هم صحبت نمی نمایند. صحبت نکردن درباره خواسته ها و احتیاج های خود و ... باعث ایجاد کدورت های عمیق خواهد شد. توقع این که همسرمان متوجه احتیاج های مالی و علایق مان هم گردد، بی جاست و مصاحبه در این حوزه، لازم است.

بعلاوه دخیل نکردن همسر در تصمیمات مالی هم یکی دیگر از این اشتباهات است. دخالت ندادن همسر در چنین جمع بندی هایی باعث می گردد ازنظر ها مطلع نگردد و در نتیجه درک و همکاری شکل نگیرد.

مشخص نکردن بودجه خانواده

کوشش برای کسب عایدی بیشتر و توکل بر خداوند، بسیار خوب و پسندیده است، اما مشخص و مشخص نکردن بودجه خانواده هم یکی دیگر از اشتباهات رایج در حوزه مالی است. این مسئله، باعث می گردد که زندگی زوج ها در حوزه مسائل مالی با فراز و نشیب های زیادی روبه رو گردد.

بعلاوه ممکن است برای پس انداز هم دچار افراط و تفریط شوند؛ بنابراین باید زن وشوهر و حتی بقیه اعضای خانواده هر ماه یا حداقل هر سال درباره بودجه خانواده با یکدیگر صحبت نمایند.

منبع: فرارو
انتشار: 4 دی 1401 بروزرسانی: 4 دی 1401 گردآورنده: armeniaro.ir شناسه مطلب: 2527

به "جیب پنهان دارید که همسرتان از آن بی خبر است؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جیب پنهان دارید که همسرتان از آن بی خبر است؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید