حذف استقلال و پرسپولیس از لیگ قهرمانان آسیا، کورسوی امید باقیست؟

به گزارش تور ارمنستان ارزان، به گزارش خبرنگاران، کمیته صدور مجوز حرفه ای باشگاه های ایران که به عنوان نهادی مستقل یکی از ارکان قضائی و حقوقی زیر مجموعه فدراسیون فوتبال است خواستار تسریع در حل مسائل باشگاه های استقلال تهران، پرسپولیس، فولاد خوزستان و سپاهان اصفهان به عنوان نمایندگان فوتبال باشگاهی در لیگ قهرمانان آسیا شد.

حذف استقلال و پرسپولیس از لیگ قهرمانان آسیا، کورسوی امید باقیست؟

این کمیته، حل پفراینده های مربوط به بدهی های داخلی و بین المللی این باشگاه ها را به همراه ابهام در ثبت حقوقی آنها در اولویت قرار داد و با توجه به نامه شفاف AFC مبنی بر زیر نظر گرفتن تمام راستا مربوط به صدور مجوز حرفه ای از هرگونه اغماض در برابر این باشگاه ها چشم پوشی کرد.

کنفدراسیون فوتبال آسیا با توجه به نامه هایی که از شاکیان داخلی و دریافت اطلاعات مبنی بر مالکیت مشترک دو باشگاه استقلال و پرسپولیس روی این موضوع دریافت کرده است فرایند حرفه ای سازی آنها را زیر ذره بین برده است. این نهاد بین المللی در نامه های ارسالی خود پس از معرفی اعضای کمیته صدور مجوز حرفه ای فدراسیون فوتبال خواستار شفافیت در ارسال مدارک باشگاه های لیگ برتری شده بود.

کمیته مذکور نیز با توجه به اینکه زیر مجموعه فدراسیون فوتبال محسوب می شود در صورت تخطی با انحلال از سوی AFC و جریمه یا تعلیق کلیه فعالیت های فدراسیون روبرو می شد. از این رو مدارک باشگاه ها به صورت شفاف بررسی شد تا تصمیم به عدم صدور مجوز حرفه ای برای استقلال و پرسپولیس شود.

این موضوع سبب شد دو باشگاه پرطرفدار مرکز از حضور در لیگ قهرمانان 2022 آسیا محروم شوند.

کمیته صدور مجوز حرفه ای فدراسیون برای حل این معضل از AFC خواست تا برای ارسال مدارک باشگاه های حاضر در لیگ قهرمانان آسیا فرصت کافی دهد تا آنها موانع موجود در راستای حرفه ای سازی را برطرف کنند.

خواسته ای که با مخالفت رسمی کنفدراسیون فوتبال آسیا روبرو شد تا مسئولان این کمیته شب گذشته جلسه فوری و اضطراری دیگری را در این زمینه برگزار کنند.

هر یک از اعضای کمیته استیناف صدور مجوز حرفه ای دارای پنل شخصی برای اعلام رأی خود درباره حرفه ای سازی بودند که آنها به طور مشترک تنها سه باشگاه را حائز این موضوع دانستند.

پیگیری های خبرنگاران، نشان می دهد در پنل مشترک مربوط به کمیته صدور مجوز حرفه ای باشگاه های استقلال و پرسپولیس نتوانستند مجوز حرفه ای را دریافت کنند تا با تأیید AFC از حضور در لیگ قهرمانان 2022 آسیا محروم شوند.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 7 آذر 1400 بروزرسانی: 7 آذر 1400 گردآورنده: armeniaro.ir شناسه مطلب: 2218

به "حذف استقلال و پرسپولیس از لیگ قهرمانان آسیا، کورسوی امید باقیست؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حذف استقلال و پرسپولیس از لیگ قهرمانان آسیا، کورسوی امید باقیست؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید