غلامرضا بهروان: استقلال فدای پرسپولیس نشد ، 6، 7 باشگاه حتی برای مجوز حرفه ای اقدام نکردند

به گزارش تور ارمنستان ارزان، غلامرضا بهروان توضیحاتی درباره مجوز حرفه ای دو باشگاه استقلال و پرسپولیس برای حضور در لیگ قهرمانان آسیا 2022 داد.

غلامرضا بهروان: استقلال فدای پرسپولیس نشد ، 6، 7 باشگاه حتی برای مجوز حرفه ای اقدام نکردند

به گزارش گروه ورزشی خبرنگاران، غلامرضا بهروان در مورد اینکه چقدر می توان به حفظ استقلال و پرسپولیس در لیگ قهرمانان آسیا امیدوار بود به گفت:اقعیت این است که مهلت ضرب الاجل رو به پایان است و فرصت در حال تمام شدن. با این حال همه چیز بستگی به نحوه لابی خواهد داشت که با کنفدراسیون فوتبال آسیا انجام می شود.

او افزود: ساله اصلی مالکیت دولتی این دو باشگاه است و عدم رعایت الزامات حرفه ای سازی فاکتورهایی مانند خصوصی سازی، نداشتن بدهی چه مالیاتی چه بدهی به اشخاص و...که هیچ کدام آنها از گذشته تا به امروز انجام نشده است. تا ساعت 12 ظهر به وقت مالزی روز دوشنبه فرصت هست و باید تیمی قوی متشکل از وزیر ورزش و رئیس فدراسیون برای حل مساله اعزام شوند و اقدام کنند و به دیدار شیخ سلمان رئیس کنفدراسیون فوتبال آسیا بروند.

عضو کمیته صدور مجوز حرفه ای در مورد اینکه وقتی AFC در تعطیلات آخر سال میلادی به سر می برد مدیران فوتبال و ورزش ما کجا باید بروند به محل اقامت شیخ سلمان گفت:بله به محل سکونت او بروند یا حتی به بحرین یا مالزی بروند و برای حفظ این دو باشگاه در آسیا تلاش کنند. در جلسه روز جمعه هم من به جناب عزیزی خادم رئیس محترم فدراسیون فوتبال گفتم قوی بروید. حتی با رغبتی از مدیران وزارت ورزش بروید. البته مشکل اصلی اینجاست که سال های قبل هم AFC به فوتبال ما و این دو باشگاه فرصت داده بود ولی از این فرصت ها استفاده نشد. مدیران این دو باشگاه کارهایی که باید را برای حرفه ای سازی انجام ندادند.

بهروان شرح داد:آنقدر باشگاه های ما بدهی داخلی و خارجی دارند و مسائل ریز و درشت بر سر راه دارند که دیگر به این مسائل نمی رسند. حتی ثبات شغلی مدیران در این دو باشگاه وجود ندارد. تا حالا شنیده اید که یکی از مدیران این دو باشگاه استراتژی و برنامه بلند مدت داشته باشد و ارائه بدهد؟ آیا اقدامی برای ایجاد زیرساخت ها انجام شده است؟ اصلا این دو باشگاه زیر ساخت دارند؟! شرکت نو آلمانی که با AFC همکاری می کند در مسایل خیلی ریز شده اند حتی به بدهی باشگاه به پرسنل خودشان و تیر دروازه ورزشگاه آزادی هم ایراد گرفته اند. آیا واقعا این دو باشگاه حرفه ای هستند؟ آیا درآمد دارند؟ تراز مالی آنها چیست؟ و... با این شرایط حضور در آسیا خیلی سخت است.

عضو کمیته صدور مجوز حرفه ای در مورد اینکه کدام باشگاه ها جایگزین استقلال و پرسپولیس در آسیا خواهند شد گفت: از این فصل 5 باشگاه استقلال، پرسپولیس، گل گهرسیرجان، فولاد خوزستان و سپاهان اصفهان درخواست مجوز حرفه ای داشتند که در حال حاضر سه باشگاه استقلال، پرسپولیس و گل گهر سیرجان نتوانسته اند مجوز حرفه ای بگیرند. اگر مشکل گل گهرسیرجان حل شود گل گهر و سپاهان می توانند جایگزین استقلال و پرسپولیس شوند. در غیر اینصورت فقط دو تیم فولاد و سپاهان اصفهان از ایران در لیگ قهرمانان آسیا فصل آینده شرکت خواهند کرد.

بهروان در مورد شرایط سایر باشگاه های لیگ برتری گفت: 6-7 باشگاه لیگ برتری ما حتی مدارک خود را برای درخواست صدور مجوز حرفه ای در سامانه AFC بارگذاری نکرده اند. برخی باشگاه ها مثل تراکتور مدارک را ناقص بارگذاری کرده اند و انگار وسط کار آن را رها کرده اند. برخی باشگاه ها مثل نساجی مازندران حتی ثبت نام نکرده اند.

بهروان در مورد اینکه اعضای کمیته صدور مجوز حرفه ای به AFC تعهد داده بودند که گزارش دقیقی در مورد باشگاه های کشورما ارائه کنند گفت:بله ما چنین تعهدی داده بودیم که گزارش درست ارائه بدهیم و گزارش خلاف واقع ندهیم.

عضو کمیته صدور مجوز حرفه ای در مورد اینکه برخی مدعی هستند که باشگاه استقلال فدای پرسپولیس شد و اگر کمیته بدوی پرسپولیس را حذف می کرد دیگر استقلال در لیگ قهرمانان آسیا بدون مشکل حضور داشت، گفت:تا جایی که من عضو این کمیته هستم و اطلاع دارم این مساله درست نیست و هر دو باشگاه استقلال و پرسپولیس برای حضور در لیگ قهرمانان آسیا مشکل داشتند و دارند.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 27 اسفند 1400 بروزرسانی: 27 اسفند 1400 گردآورنده: armeniaro.ir شناسه مطلب: 2337

به "غلامرضا بهروان: استقلال فدای پرسپولیس نشد ، 6، 7 باشگاه حتی برای مجوز حرفه ای اقدام نکردند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "غلامرضا بهروان: استقلال فدای پرسپولیس نشد ، 6، 7 باشگاه حتی برای مجوز حرفه ای اقدام نکردند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید