خبرنگاران نظارت مستقیم 40 بازرس بر فرایند ثبت نام مدارس مازندران

به گزارش تور ارمنستان ارزان، ساری - خبرنگاران - معاون هماهنگی و دبیر کارگروه نظارت و بازرسی ثبت نام آموزش و پرورش مازندران گفت: در سال تحصیلی آینده با توجه به شرایط ویژه و رعایت پروتکل های بهداشتی، 40 بازرس در قالب 32 گروه ضمن نظارت بر ستادهای ثبت نام، از فرایند ثبت نام تمامی مدارس استان بازدید می نمایند.

خبرنگاران نظارت مستقیم 40 بازرس بر فرایند ثبت نام مدارس مازندران

به گزارش روابط عمومی آموزش و پرورش مازندران، سید حسین نصیری اضافه نمود: عدم دریافت یاری های مردمی و اخذ هرگونه تعهد به جز وجوه مربوط به کتب درسی و بیمه حوادث دانش آموزی، مواردی است که به طور ویژه مورد نظارت قرار می گیرد و ثبت نام دانش آموزان مطابق با دستورالعمل اجرایی ثبت نام دانش آموزان، آئین نامه اجرائی و آموزشی مدارس و نیز مصوبات شورای آموزش و پرورش است.

معاون هماهنگی آموزش و پرورش مازندران رعایت منشور حقوق شهفرایندی و صیانت از حقوق مردم را در فرایند ثبت نام مهم برشمرد و بر رعایت اصل تکریم و کرامت انسانی و رفتارهای محترمانه و اداره شایسته امور برپایه قانون مداری، کارآمدی، شفافیت و عدالت تأکید کرد.

رئیس اداره ارزیابی عملکرد و رسیدگی به شکایات آموزش و پرورش استان مازندران اضافه نمود: رعایت اصل بی طرفی و پرهیز از هرگونه پیش داوری و همچنین حق دسترسی آسان و سریع به خدمات اداری از دیگر مؤلفه هایی هستند که مدیران مدارس باید سرلوحه کاری خود قرار دهند.

شرط محل سکونت در ثبت نام مدارس مازندران

پیش از این نیز آموزش و پرورش مازندران با تاکید بر اینکه ثبت نام دانش آموزان فقط بر اساس محدوده جغرافیایی محل زندگی انجام می گردد ، اظهار داشت که اعمال شرط معدل ، برگزاری آزمون ورودی یا مصاحبه در مدارس برای ثبت نام خلاف مقررات بوده و تخلف محسوب می گردد.

همچنین آموزش و پرورش مازندران اظهار داشت که مهم ترین شاخص های نظارت و بازرسی بر فرآیند ثبت نام دانش آموزان در مدارس استان به گونه ای است که با توجه به شرایط کرونا، مدارس با تمهیدات ویژه پذیرای خانواده ها جهت ثبت نام دانش آموزان در مقاطعی که به حضور فیزیکی احتیاج است، خواهند بود.

همچنین تاکید شده است که عدم دریافت یاری های مردمی و اخذ هرگونه تعهد به جز وجوه مربوط به کتب درسی و بیمه حوادث دانش آموزی، ارائه رسید به اولیا در قبال دریافت مبالغ مجاز از جمله مواردی است که به طور ویژه مورد نظارت قرار می گیرد.

طبق اعلام آموزش و پرورش آنالیز و پیگیری شکایات نخست باید در سطح شهرستان یا منطقه صورت پذیرد و در صورت عدم رسیدگی شکایات در شهرستان ها یا مناطق ، می توان به وسیله سامانه https://shekayat.medu.ir اقدام نموده و یا با شماره تلفن 33314126-011 تماس گرفت.

مازندران بیش از 530 هزار دانش آموز دارد که از این تعداد سال جاری بیش از 30 هزار نفر به دلیل خاتمه تحصیل از گردونه تحصیل خارج شده و پیش بینی می گردد حدود 40 هزار دانش آموز جدید به این تعداد اضافه نموده گردد.

منبع: ایرنا
انتشار: 5 شهریور 1399 بروزرسانی: 21 مهر 1399 گردآورنده: armeniaro.ir شناسه مطلب: 1438

به "خبرنگاران نظارت مستقیم 40 بازرس بر فرایند ثبت نام مدارس مازندران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران نظارت مستقیم 40 بازرس بر فرایند ثبت نام مدارس مازندران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید