دوست داشتم هزار سال دیگر پرستار همسرم بودم

به گزارش تور ارمنستان ارزان، مهوش وقاری بازیگر سینما و تلویزیون گفت: یا وجود اینکه سال ها بود همسرم بیمار بودند اما هنوز نتوانسته ام با مرگ ایشان کنار بیایم. حاضر بودم هزار سال دیگر به این پرستاری ادامه می دادم اما ایشان بودند.

دوست داشتم هزار سال دیگر پرستار همسرم بودم

به گزارش خبرنگاران، برنامه دست در دست یکشنبه 12 اردیبهشت به مناسبت شروع هفته معلم با مهوش وقاری بانوی بازیگری که زمانی در صندلی شریف معلمی مشغول فعالیت بوده به گفت وگو پرداخت.

مهوش وقاری که با حضور در برنامه دست در دست بعد از درگذشت همسر بازیگرش مرحوم محسن قاضی مرادی اولین حضور تلویزیونی خود را تجربه می کرد؛ گفت: راستا حرفه ای بازیگری را با همسرم شروع کردیم و درکی که هم صنف بودن ما ایجاد می کرد، قابل کتمان نیست هرچند این راستا دشواری هایی نیز به وجود می آورد و یک نفر باید انعطاف بیشتری نشان می داد.

بازیگر پسر آدم، دختر حوا اضافه کرد: در زمانی که همسرم در قید حیات بود و حتی این روزها این سوال بسیار مطرح می گردد که آیا به خاطر پرستاری از ایشان پیشنهادهای کاری را رد کردم؟ همواره تصورم این بود که برای خودم دارم این کار را می کنم و کوشش می کردم که مرحوم قاضی مرادی هم از این مساله با خبر نگردد و احساس نکند که دارم اذیت می شوم بنا بر این ضمن کار سعی می کردم با ایشان شوخی هایی داشته باشم تا تصور نکند روزگار سختی همراه با محدودیت را می گذرانم.

بازیگر نهنگ عنبر درباره پرستاری عاشقانه ای که از همسرش داشت، اضافه کرد: مدت زمان زیادی نیست که از درگذشت مرحوم قاضی مرادی گذشته و اتفاق بسیار بدی برای من بود. با وجود اینکه سال ها بود ایشان بیمار بودند اما هنوز نتوانسته ام با این مساله کنار بیایم. حاضر بودم هزار سال دیگر به این پرستاری ادامه می دادم اما ایشان بودند.

وی اضافه کرد: نمی دانم درست یا غلط اما معتقدم دیده شدن یک بازیگر به طولانی بودن نقشش در یک اثر مربوط نمی گردد، ممکن است حضور کوتاهی در یک فیلم یا سریال داشته باشیم اما این ایفای نقش تاثیرگذار باشد.

این بانوی بازیگر درباره پیوستنش به صنف ارزشمند معلمان شرح داد: سال 55 در رشته علوم سیاسی فارغ التحصیل شدم. اما از همان زمانی که دبیرستان می رفتم فکر می کردم باید بلافاصله بعد از دیپلم سر کار بروم و روی پای خود بایستم. بنابراین بعد از دیپلم دریافت با یک آگهی استخدام آموزش و پرورش روبرو شدم و اینگونه معلم شدم البته ضمن تدریس تحصیلم در مقطع بالاتر را هم ادامه دادم.

بازیگر یک وجب از آسمان بیان داشت: فکر می کنم تمامی آدم ها معلمی را دوست دارند. از زمان کودکی هم دوست داریم ادای معلم ها را دربیاوریم و خودمان را جای آنها بگذاریم. سال اول دانشکده کلاسی را درس می دادم که مربوط به پایه سال چهارم دبیرستان بودند و بنابراین به لحاظ سنی بسیار به هم نزدیک بودیم.

وقاری با بیان اینکه محسن هم دوره ای را در روستا معلم و مدیر بود، تاکید نمود: فکر می کنم اسم معلم باعث می گردد که آموزگار خود را برای شاگردانش الگو ببیند بنابراین شاید در هیچ کتاب و دوره آموزشی روش های آموزش درست زندگی کردن به شاگردان به معلمان آموخته داده نگردد اما به صورت نامحسوسی معلم خود را در قبال زندگی دانش آموزانش مسئول می بیند.

بازیگر زیر پوست شهر درباره نقش هایی که ایفا نموده شرح داد: اصولا آدم حسرت خوردن در حرفه ام نیستم. همه بازیگران دوست دارند نقش اول بازی نمایند، من هم به نقش هایی که یک زن محور داستان باشد علاقه دارم البته در اقلیما چنین نقشی داشتم اما به طور کلی حسرت خاصی در بازیگری ندارم.

وی ادامه داد: در رسم عاشقی به کارگردانی سعید سلطانی نقشم به نام طوبی را دوست داشتم. نقشم در سریال کاراگاه شمسی و مادام و نقشی کوتاهی که در سریال معما داشتم و بسیار هم دیده شد نیز مورد علاقه ام هستند.

وقاری درباره ارتباط با دانش آموزانش گفت: زمانی که می آمدم کلی پیغام از دانش آموزانم داشتم و هنوز با آنها در ارتباطم با برخی بیشتر از یک سلام علیک معمولی. در این دورانِ با موبایل درس دادن اگر مسائل زندگی خودم نبود قطعا فداکارانه به حرفه ام و وظیفه ام در قبال بچه ها ادامه می دادم. همواره فکر می کردم باید از خواسته های خودم بگذرم و دیگران را خرسند کنم.

وقاری به یک خاطره از دوران کودکی خود اشاره نمود و گفت: یک بار در زمان دانش آموزی بچه ها را صف نموده بودند تا شیطنت یکی از بچه ها را کشف نمایند من با اینکه می دانستم آن اتفاق کار چه کسی هست اما نگفتم و بنابراین کتک خوردم، در واقع به خاطر کار درستم تنبیه شدم.

وی در سرانجام به هم یاری مردم در این دوران تاکید نمود و گفت: کرونا کاملا پیش بینی نشده بود و برای تحصیل بچه ها محدودیت هایی ایجاد کرد. خرید تبلت و گوشی هوشمند نیز معضلی است که هرچند دولت و مسئولان باید به وظیفه خود عمل نمایند اما مردم هم در این میدان نباید خود را کنار بکشند. از همین جا دوست دارم از هم نوعانم خواهش کنم در این مساله بیشتر یاری نمایند چون در قبال بچه ها همواره مسئولیم. این روزها زیاد می شنویم که چرا مردم باید یاری نمایند.چون انسانیت حکم می نماید و قرار نیست یکدیگر را در روزهای سخت تنها بگذاریم.

منبع: فارس

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 8 خرداد 1400 بروزرسانی: 8 خرداد 1400 گردآورنده: armeniaro.ir شناسه مطلب: 1980

به "دوست داشتم هزار سال دیگر پرستار همسرم بودم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دوست داشتم هزار سال دیگر پرستار همسرم بودم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید