خطیب زاده: خبر های خوبی در راه است

به گزارش تور ارمنستان ارزان، سخنگوی وزارت امور خارجه گفت: انشاءالله در روز های آینده در حوزه خنثی سازی تحریم ها خبر های بهتری در راه خواهد بود.

خطیب زاده: خبر های خوبی در راه است

به گزارش ایسنا، سعید خطیب زاده با بیان اینکه در جریان تعامل و همکاری با کشور های همسایه در حوزه های پولی و بانکی گشایش هایی اتفاق افتاده و این موضوع در دست پیگیری است، اظهار کرد: انشاءالله در روز های آینده در حوزه خنثی سازی تحریم ها خبر های بهتری در راه خواهد بود.

سخنگوی وزارت خارجه کشورمان با اشاره به برگزاری اجلاس سفرای ایران در کشور های همسایه به مدت 5 روز در تهران اظهار کرد: موازی با انجام مذاکرات وین برای لغو و رفع تحریم ها، موضوع خنثی سازی تحریم ها را نیز به پیش می بریم.

وی همچنین با اشاره به سیاست خارجی دولت سیزدهم برای توسعه تعامل و همکاری با کشور های همسایه، اظهار کرد: برنامه ریزی شده که رئیس جمهور به کشور های همسایه سفر کنند و به زودی نیز روسای جمهور برخی از کشور های همسایه از جمله رئیس جمهور ترکیه به تهران سفر خواهند کرد.

این دیپلمات ارشد کشورمان همچنین با بیان اینکه در وزارت خارجه برنامه ریزی کرده ایم که با کشور های عمده همسایه نقشه راه و سند همکاری 20 ساله داشته باشیم، در این ارتباط گفت: سند جامع همکاری 20 ساله با روسیه تقریبا نهایی شده است و انشاءالله از هیئت دولت مجوز لازم را اخذ می کنیم تا مذاکرات مربوط به آن را انجام دهیم.

خطیب زاده با بیان اینکه وزارت خارجه به وظایف خود در حوزه دیپلماسی اقتصادی و تسهیل تجارت خارجی از جمله در تعامل با کشور های همسایه عمل می کند و برنامه ریزی هایش در این راستا است، گفت: باید توجه داشت که وزارت خارجه یک ضلع از اضلاع دیپلماسی اقتصادی در کشور است و باید دیگر سازمان های مربوطه نیز همکاری لازم را در این زمینه داشته باشند.

منبع: فرارو
انتشار: 2 بهمن 1400 بروزرسانی: 2 بهمن 1400 گردآورنده: armeniaro.ir شناسه مطلب: 2279

به "خطیب زاده: خبر های خوبی در راه است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خطیب زاده: خبر های خوبی در راه است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید