دژپسند: فساد را افشا کنید، جایزه بگیرید

به گزارش تور ارمنستان ارزان، وزیر اموراقتصادی و دارایی گفت: هرکس فسادی را در این وزارتخانه افشا کند که منتهی به صدور حکم علیه فاسد گردد، افشا کننده فساد جایزه دریافت می نماید.

دژپسند: فساد را افشا کنید، جایزه بگیرید

از سفر با تور سریلانکا به یکی از زیباترین کشورهای آسیایی سفر کنید و از شهرهای زیبای کلمبو و بنتوتا دیدن کنید.

به گزارش گروه سیاسی خبرنگاران، فرهاد دژپسند صبح سه شنبه در نود و یکمین نشست شورای گفت وگوی دولت و بخش خصوصی با اشاره به روز جهانی مبارزه با فساد گفت: فساد موریانه است، پیدا کردنش ساده نیست و هم اساس را دچار سستی و ویرانی می نماید. یبن احساس فساد و خود فساد فاصله وجود دارد و این احساس فساد است که ایران را با مخاطره رو به رو نموده است.

به گفته وی بعضی دلال ها حداقل در حوزه کاری این وزارتخانه، با دامن زدن به ادراک بد به دنبال کاسبی برای خودشان هستند.

دژپسند با بیان اینکه نمیخواهم وجود فساد را نفی کنم، اضافه نمود: چنانچه این فضا گسترش یابد همه را در حوزه ترس و اضطراب قرار می دهد و از سوی دیگر، انعکاس این موضوع در جهان چندان مناسب نیست و دیدگاه ها را منفی می نماید.

وزیر اقتصاد با اشاره به لزوم ایجاد محیط شیشه ای شفاف گفت: این اتفاق رخ نمی دهد مگر با بروز اقتصاد هوشمند؛ در این اقتصاد چنان شفافیتی وجود دارد که اساسا احتیاج به هیچ ماموری نیست که به دنبال موضوعی مانند فساد برود، زیرا در آن ربات ها مشغول فعالیت هستند و انسان جامعه ربات ها را مدیریت می نماید.

دژپسند توضیح داد: چنانچه تا هفته دولت سال آینده، گمرک هوشمند راه اندازی گردد دیگر تجار نباید دغدغه ای در زمینه فساد داشته باشند.

وی با بیان اینکه تا تحقق این موضوع نمی توان دست روی دست گذاشت تا فساد بنیان ها را از بین ببرد، اضافه نمود: تمام فعالان بخش خصوصی باید یاری نمایند و با راه اندازی سیستم سوت زنی، فاسد را رسوا نمایند. من نیز برای مقابله با فساد کریدور ویژه دارم و هیچ مانعی برای گزارش فساد وجود ندارد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 5 بهمن 1398 بروزرسانی: 19 مهر 1399 گردآورنده: armeniaro.ir شناسه مطلب: 921

به "دژپسند: فساد را افشا کنید، جایزه بگیرید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دژپسند: فساد را افشا کنید، جایزه بگیرید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید