روز پرکار وزیر بهداشت در حاشیه هفتادمین مجمع جهانی بهداشت در ژنو

به گزارش تور ارمنستان ارزان، وزیر بهداشت صبح امروز، در حاشیه برگزاری هفتادمین مجمع جهانی بهداشت در ژنو، با برحی از همتایان خود و مدیر کل منطقه مدیترانه شرقی سازمان بهداشت جهانی(EMRO) دیدار و گفتگو کرد.

روز پرکار وزیر بهداشت در حاشیه هفتادمین مجمع جهانی بهداشت در ژنو

به گزارش تور ارمنستان ارزان، دکتر سید حسن هاشمی صبح امروز ابتدا در دیدار خود با خانم عدیله حمود وزیر بهداشت عراق، تفاهم نامه ای را برای گسترش همکاری های مشترک حوزه سلامت بین دو کشور امضا کرد.

وزیر بهداشت با دکتر فکری، مدیر کل منطقه مدیترانه شرقی سازمان بهداشت جهانی(EMRO) نیز ملاقات کرد و دکتر فکری در این دیدار، با اشاره به اقدامات مهم اجرا شده در ایران در حوزه سلامت، از کشورمان خواست تا با توجه به تجربیات ارزشمند خود در زمینه بیماری های غیرواگیر، با سایر کشورهای منطقه نیز همکاری داشته باشد.

دیدار با وزیر بهداشت تایلند نیز برنامه دیگر دکتر هاشمی در سفر به ژنو بود که در این دیدار دو طرف بر تقویت روابط دو کشور در حوزه سلامت در زمینه های مختلف بهداشتی، درمانی، آموزشی و پژوهشی تاکید کردند.

دکتر رجب آکداغ، وزیر بهداشت ترکیه که همکاری زیادی در طراحی طرح تحول سلامت داشته نیز در دیدار با دکتر هاشمی، از سرعت اجرای این طرح در کشور ابراز خرسندی کرد و گفت: ترکیه همچنان از ادامه همکاری با ایران در حوزه های مختلف به ویژه توسعه زیرساخت های سلامت، استقبال می کند و آماده همکاری های بیشتر است.

هاشمی همچنین در دیدار با خانم ورونیکا اسکوارتسوا وزیر بهداشت روسیه، ضمن تاکید بر گسترش و تقویت همکاری های دو کشور در حوزه سلامت، از همتای روسی خود خواست تا ثبت و صادرات داروهای ساخت ایران به روسیه که تفاهم آن امضا شده بود، سرعت بیشتری بگیرد و برای عملیاتی کردن توافقات اجرا شده دو کشور، کارگروه مشترکی از دو کشور تشکیل شود.

بنابر اعلام وب دا، ملاقات با عبدالمالک ابوضیاف وزیر بهداشت الجزایر، از دیگر برنامه های وزیر بهداشت در سومین روز سفر خود به ژنو بود که طرف الجزایری با بیان اینکه از تجربه ایران در زمینه پزشکی، بهداشت و صنایع داروسازی مطلع هستیم، از علاقه و آمادگی الجزایر برای توسعه روابط در حوزه سلامت و بهره مندی از دانش و توان ایران در این حوزه سخن گفت. دکتر هاشمی نیز به سفر خود به الجزایر در سال گذشته اشاره کرد و گفت: ایران آماده است تا در حوزه های بهداشت، درمان، دارو، واکسن، تجهیزات پزشکی، پیوند، پزشکی هسته ای و سایر زمینه ها به الجزایر کمک کند.

هفتادمین مجمع جهانی بهداشت با حضور 194 کشور عضو سازمان بهداشت جهانی از اول تا دهم خرداد در ژنو در حال برگزاری است و وزیر بهداشت به همراه هیاتی بلند پایه از ایران نیز در این مجمع، حضور یافته اند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 13 آذر 1398 بروزرسانی: 27 فروردین 1399 گردآورنده: armeniaro.ir شناسه مطلب: 799

به "روز پرکار وزیر بهداشت در حاشیه هفتادمین مجمع جهانی بهداشت در ژنو" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "روز پرکار وزیر بهداشت در حاشیه هفتادمین مجمع جهانی بهداشت در ژنو"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید