شاهدان علیه ترامپ با تهدید و آزار روبرو شدند

به گزارش تور ارمنستان ارزان، شهادتهای علنی شاهدان در کنگره آمریکا در دو هفته گذشته در ارتباط با تحقیقات برای استیضاح دونالد ترامپ جزئیاتی جدید و زیانبار را درباره تعاملات دولت ترامپ با اوکراین مطرح ساخت، اما شاهدانی که در این مدت به کنگره رفتند و همین طور مردم آمریکا مجبور به پرداخت تاوان به خاطر این آگاهی هستند.

شاهدان علیه ترامپ با تهدید و آزار روبرو شدند

پایگاه هیل در گزارشی درباره پیامدهای اتفاقات دو هفته گذشته در ارتباط با جلسات علنی فرایند تحقیقات برای استیضاح دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا از جمله توضیح ارعاب و حملات علیه شاهدانی که شهادت داده اند می نویسد:

شاهدانی که به یکباره در جریان این تحقیقات در معرض انظار عمومی قرار گرفتند، متحمل اذیت و آزار، تهدید و حمله به شخصیتشان شده اند.

کسانی که شهادت داده اند، توضیح چنین حملاتی علیه خود را هم در جلسات استماع علنی دو هفته گذشته و هم در جلسات قبلی که در پشت درهای بسته برگزار شده بودند، مطرح ساخته و تجاربشان در ارتباط با رسوایی اوکراین را بیان نموده اند.

خود دونالد ترامپ توئیتهای منفی درباره بعضی از این شاهدان فرستاده و آنها را با لفظ از اول ضد ترامپ (در توضیح آن دسته از اعضای سابق و فعلی دولتش که در شهادتها علیه وی صحبت کردند) توصیف نموده و کیفیت خدمات و وفاداری آنها به خود را زیر سوال برده است.

او به شکلی قابل توجه علیه ماری یووانویچ،سفیر سابق آمریکا در اوکراین که ماه مه گذشته توسط او از سمتش کنار گذاشته شد، در زمانی که او در کنگره شهادت می داد توئیت فرستاد.

ترامپ در این توئیتش نوشت: هرجا که پای ماری یووانویچ رسیده وضع خراب شده، کارش را با سواقتصادی شروع کرد. شرایط آنجا چطور است؟ او سپس به سرعت به اوکراین رفت؛ جایی که رئیس جمهور جدیدش در دومین گفتگوی تلفنی با من علیه او صحبت کرد. این حق مطلق رئیس جمهور آمریکا است که سفیرانش را منصوب کند.

یووانویچ این توئیت را بسیار مرعوب کننده دانسته و گفت: من نمی توانم درباره آنچه که رئیس جمهور سعی در انجامش دارد صحبت کنم اما فکر می کنم تاثیر آن مرعوب کننده باشد.

دموکراتها ترامپ را متهم نموده اند به اینکه با این توئیت به ارعاب شاهدان دست زده و این احتمال هست که اظهارنظرهای ترامپ در زمان اجرای بند مربوط به استیضاح وی به عنوان فاکتور و سند و مدرک مطرح شوند.

ترامپ اما از این توئیت خود دفاع نموده و گفت: من حق صحبت کردن دارم. من هم همانطور که بقیه مردم حق آزادی بیان دارند این حق را دارم.

یووانویچ تنها شاهدی نبوده که اینگونه مورد حمله و انتقاد کاخ سفید قرار گرفته است.

پیش از این کاخ سفید در یک توئیت دیگر، وفاداری و قضاوتهای سرهنگ آلکساندر ویندمن، متخصص امور اوکراین در شورای امنیت ملی آمریکا را در زمان ایراد شهادتش در کنگره زیر سوال برده بود. ترامپ پیش از آن ویندمن را با لفظ از اول ضد ترامپ توصیف نموده بود.

او این لفظ را برای جنیفر ویلیامز، یک دستیار مایک پنس، معاون ترامپ که چند روز پیش به صورت علنی در جریان تحقیقات برای استیضاح علیه رئیس جمهور آمریکا صحبت کرد هم به کار برده است. هم ویلیامز و هم ویندمن به این صحبت ترامپ علیه خودشان واکنش متقابل نشان دادند.

ویلیامز شهادت داد، هر چند که تعریف رسمی لفظ از اول ضد ترامپ را نمی داند اما خودش این توصیف را قبول ندارد و انتظار نداشته که کسی او را این طور معرفی کند.

حملات لفظی رئیس جمهور آمریکا در توئیتر باعث مطرح شدن این انتقاد شده که چنین حملاتی از سوی وی می تواند کسانی که هدف حمله او قرار گرفته اند را به خطر بیندازد.

اخیرا ارتش آمریکا بر اساس گزارش وال استریت ژورنال اقداماتی را در جهت حفاظت از ویندمن اتخاذ نموده و برای منتقل کردن او و خانواده اش به مکانی امن اظهار آمادگی نموده است.

فیونا هیل، یک مقام ارشد سابق شورای امنیت ملی کاخ سفید هم در شهادتهایش گفته که در فضای مجازی هدف آزار و اذیت قرار گرفته است.

او در شهادتهایش اظهار کرد: ما باید راه هایی برای مبارزه با این شرایط پیدا کنیم و متاسفانه این شرایط می تواند منجر به مسائلی گردد که می توانند مورد سواستفاده دشمنان ما قرار بگیرند.

هیل همچنین گفت، که او و چند مقام دیگر هدف تئوری های توطئه ای بعضا یهودی ستیزانه و با مطرح کردن نام جورج سوروس، سرمایه دار میلیاردر مشهور آمریکایی قرار گرفته اند.

گوردون ساندلند، سفیر آمریکا در اتحادیه اروپا و یک حامی اقتصادی برجسته حزب جمهوریخواه نیز تبدیل به یکی از شاهدان و چهره های کلیدی تحقیقات برای استیضاح ترامپ شده است. او که در زمان شروع ریاست جمهوری ترامپ یک میلیون دلار به او یاری نموده، به همراه شاهدان دیگر، صحبتهایی جنجالی درباره تماس تلفنی ماه ژوئیه ترامپ با همتای اوکراینی اش که سرشروع رسوایی مربوط به اوکراین و تحقیقات برای استیضاح بوده، مطرح نموده اند.

او هم در روزهای اخیر در پاسخ به این سوال که آیا خودش و تجارتش به دلیل شهادتهایش در فرایند تحقیقات برای استیضاح ترامپ با تهدید و تلافی جویی روبرو شده گفت: موارد زیادی وجود داشته اند.

او گفت: بی شمار ایمیل تهدید آمیز برای همسر من فرستاده شده است و اموال ما هدف بایکوت و تحریم قرار گرفته است.

فرایند مربوط به استیضاح ترامپ بعد از شکایت یک عامل ناشناس جامعه اطلاعاتی آمریکا از صحبتهای نگران کننده ترامپ در گفتگوی تلفنی ماه ژوئیه با ولودیمیر زلنسکی رئیس جمهور اوکراین و تقاضایش از زلنسکی برای تحقیقات درباره جو بایدن و پسرش کلید زده شد.

با این حال مارک زید، وکیل این عامل افشاگر جامعه اطلاعاتی آمریکا هشدار داد، موکلش باید همچنان به سبب حفظ امنیتش ناشناس بماند.،ایسنا

بیشتر بخوانید،سناتورها خطاب به پامپئو: از پفراینده اوکراین کنار بکش!

14:01 ::

1398،9،2

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 22 دی 1398 بروزرسانی: 27 فروردین 1399 گردآورنده: armeniaro.ir شناسه مطلب: 882

به "شاهدان علیه ترامپ با تهدید و آزار روبرو شدند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شاهدان علیه ترامپ با تهدید و آزار روبرو شدند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید