شهرداری در حوزه ساخت و سازهای غیرمجاز با مافیا روبرو است

به گزارش تور ارمنستان ارزان، شهردار رشت با بیان اینکه شهرداری در حوزه ساخت و سازهای غیرمجاز با یک مافیا روبرو است گفت: علاوه بر این ها برای برخورد قاطع با خلافسازان خلاء قانونی هم وجود دارد که باید برطرف گردد.

شهرداری در حوزه ساخت و سازهای غیرمجاز با مافیا روبرو است

به گزارش خبرنگاران گیلان، سید محمد احمدی شهردار رشت گفت: اقدامات اخیری که برای مقابله با پدیده خلاف سازان انجام دادیم ادامه خواهد داشت اما باید توجه داشت که شهرداری در حوزه ساخت و سازهای غیرمجاز با یک مافیا روبرو است.

شهردار رشت بیان کرد: بنده باتوجه به برنامه ارائه شده به شورا تا به امروز کوشش کردم بر اساس همان برنامه جلو بروم.

احمدی توضیح داد: نخستین موضوع قابل اهمیت این بود که اصلاحات اساسی درساختار شهرداری صورت بگیرد چون مردم بدون توجه به نام شهردار خواستار خدمات مطلوب از شهرداری هستند.

وی ساماندهی ساختارهای اداری، مالی و مالی شهرداری رشت را جزو برنامه های اصلی خود ذکر کرد و گفت: تمام این ساختارها به شدت متلاطم و آشفته هستند و برای برطرف مسائل موجود در هرکدام از این ساختارها، سیستمی را طراحی کردیم تا اجرایی گردد.

شهردار رشت با بیان اینکه به جهت راه اندازی سیستم خزانه داری شفافیت کامل در پرداخت ها وجود دارد اضافه کرد: بنده به عملکرد کمیته تخصیص بودجه احاطه کامل دارم تا انحرافی در بحث تخصیص اتفاق نیافتد.

احمدی ممیزی نوین املاک را نخستین قدم برای هوشمندسازی دانست و با بیان اینکه تا به امروز فقط تعدادمحدودی از شهرداریهای کشور نسبت به اجرای هوشمندسازی اقدام کردند گفت: ساختارهای اجرای ممیزی نوین املاک در شهر رشت توسط بخش خصوصی در حال آماده شدن است.

وی از شناسایی چند ابر چالش در شهرداری رشت اطلاع داد و بیان کرد: 40 سال است که ما زباله هایمان را به سایت سراوان می بریم و این موضوع به یکی از عظیم ترین معضلات شهر رشت تبدیل شده است.

شهردار رشت استقرار کارخانه زباله سوز در سایت لاکان رشت را برنامه ای سه ساله که در دستور واقع شده است اعلام کرد و بیان داشت: با این سرعتی که کارها در حال پیشروی هستند امیدوارم فرآیند راه اندازی کارخانه زباله سوز در کمتر از سه سال اجرایی گردد.

احمدی از تخصیص 100 میلیارد تومان اعتبار دیگر برای راه اندازی کارخانه زباله سوز سایت سراوان که اخیرا توسط رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور انجام شد اطلاع داد و اذعان کرد: برای اجرای پروژه اورهال کارخانه کودآلی هم تا به امروز 14 میلیارد تومان اعتبار گرفتیم و پیشرفت فیزیکی آن هم خوب است.

شهردار رشت ساماندهی تالاب عینک را از دیگر برنامه های شهرداری اعلام کرد و گفت: شهرداری سه پهنه تالاب را برای توسعه فعالیت های تفریحی و گردشگری از شرکت آب منطقه ای اجاره نموده است.

احمدی با تاکید بر اینکه برای مقابله با ساخت و سازهای غیرمجاز در شهر رشت کارگروهی تشکیل شده است یادآور شد: دستگاه قضایی همکاری بسیار خوبی با شهرداری در برخورد با خلاف سازان دارد و حمایت های لازم را انجام می دهد.

وی با بیان اینکه 85 درصد نسق سازانی که به کمیسیون ماده 100 می فرایند حکم تخریب دارند اضافه کرد: با اعلام نظر کارشناسان ماده 100 تا به امروز 6 هزار حکم تخریب در شهر رشت صادر شده است.

شهردار رشت اعلام کرد: در حوزه ساخت و سازهای غیرمجاز شهرداری با یک مافیا روبرو است از طرفی برای برخورد با خلاف سازان نقص قانون هم وجود دارد که باید برطرف گردد.

احمدی گفت: با ابتکار شهرداری رشت قرار شده در بحث پوشش فضای سبز شهر و ساماندهی هر چه بیشتر آن از ظرفیت اساتید دانشگاه استفاده کنیم

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 12 فروردین 1400 بروزرسانی: 12 فروردین 1400 گردآورنده: armeniaro.ir شناسه مطلب: 1874

به "شهرداری در حوزه ساخت و سازهای غیرمجاز با مافیا روبرو است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شهرداری در حوزه ساخت و سازهای غیرمجاز با مافیا روبرو است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید