معاون اجرایی مجلس با رئیس مجلس عمان دیدار کرد

به گزارش تور ارمنستان ارزان، خبرنگاران: معاون اجرایی مجلس امروز با دبیر کل مجلس شورای سلطنت عمان دیدار و گفت وگو کرد.

معاون اجرایی مجلس با رئیس مجلس عمان دیدار کرد

با تور عمان از نگین خاورمیانه دیدن کنید.

به گزارش گروه پارلمانی تور ارمنستان ارزان، علی افراشته معاون اجرایی مجلس شورای اسلامی در ابتدای این دیدار بر آمادگی مجلس در انتقال تجارب در امر قانونگذاری میان مجالس دو کشور تاکید نمود و گفت: از ابتدای دوره هشتم مجلس تحولات قابل توجهی در ساختار اداری و قانونگذاری جهت افزایش کارایی صورت گرفته که می توان با گفت وگو و گفتگو به انتقال این تجربیات یاری کرد.

وی حضور رئیس مجلس عمان در ایران را فرصت مناسبی برای رشد و گسترش مناسبات محبت آمیز میان دو کشور دانست و اضافه کرد: توسعه ارتباطات سیاسی، مالی و فرهنگی دو جانبه می تواند به ارتقاء سطح همکاری های منطقه ای و بین المللی جمهوری اسلامی ایران و عمان یاری کند.

معاون اجرایی مجلس با تشریح ساختار اداری، قانون گذاری و مراحل تصویب طرح ها و لوایح در مجلس، همکاری های پارلمانی و تشکیل گروه های دوستی پارلمانی را جزء مهمی از مراودات برادرانه فی مابین دانست.

در ادامه این دیدار شیخ علی بن ناصر المحروقی دبیر کل مجلس شورای سلطنت عمان با ابراز خرسندی از سفر به کشورمان، جمهوری اسلامی ایران را کشوری رو به توسعه و پیشرفت دانست و گفت: مقامات عالیرتبه کشور پادشاهی عمان بر بسط و توسعه مناسبات برادرانه با دولت و ملت ایران تاکید دارند و سفر اخیر رئیس مجلس عمان به همین دلیل می باشد.

وی در ادامه، دیدارهای مدیران در مجالس دو کشور جهت تبادل تجارب در امر قانون گذاری را مفید دانست و اضافه کرد: رایزنی ها و گفت وگوهای مستمر میان مجالس دو کشور می تواند به رشد و بالندگی دو طرفه یاری فراوانی کند.

در این دیدار رسول زاده، یثربی، کیایی، الموتیان واحدی، مدیران کل دفتر معاونت اجرایی، تشریفات، فرهنگی و روابط عمومی، قوانین و کمیسیون های مجلس به تشریح وظایف ادارات کل در مجلس مربوطه پرداختند.

منبع: تسنیم
انتشار: 1 شهریور 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: armeniaro.ir شناسه مطلب: 504

به "معاون اجرایی مجلس با رئیس مجلس عمان دیدار کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "معاون اجرایی مجلس با رئیس مجلس عمان دیدار کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید