تور چین ارزان: موضع تند و تیز سفیر انتخابی آمریکا علیه چین

به گزارش تور ارمنستان ارزان، ایسنا نوشت:نامزد مورد نظر رئیس جمهوری آمریکا برای پست سفیر این کشور در پکن در جلسه روز چهارشنبه سنا در مورد تعاملات با چین موضع تندوتیزی اتخاذ کرد و گفت، نسل کشی در سین کیانگ، بدرفتاری ها در تبت و قلدری علیه تایوان باید متوقف گردد.

تور چین ارزان: موضع تند و تیز سفیر انتخابی آمریکا علیه چین

با ما همراه باشید و با تور چین ارزان از شگفت انگیزترین کشور دنیا دیدن کنید بر روی دیوار چین سلفی بگیرید، از قصر ممنوعه دیدن کنید و در خیابان شانگهای پیشرفته ترین آسیا قدم بزنید.

به گزارش خبرگزاری رویترز، نیکولاس برنز، نامزد مورد نظر جو بایدن، رئیس جمهوری آمریکا به عنوان سفیر این کشور در پکن، چین را خطرناک ترین رقیب استان متحده خواند و گفت: پکن به وعده خود برای حفظ حداقل بازدارندگی هسته ای عمل نمی نماید.

وی اضافه کرد: واشنگتن باید با متحدانش در اروپا و جاهای دیگر برای ایجاد اهرم مالی همکاری کند.

نیکولاس برنز گفت: نسل کشی جمهوری خلق چین در سین کیانگ، بدرفتاری هایش در تبت، اقدام آن علیه خودمختاری و آزادی ها در هنگ کنگ و قلدری آن علیه تایوان غیرمنصفانه است و باید متوقف گردد.

نیکولاس برنز 65 ساله از دیپلمات های با تجربه آمریکایی است که قبلاً سفیر ایالات متحده در ناتو بود. وی گفت: واشنگتن در پیروی از سیاست کنونی خود در مورد تایوان موسوم به چین واحد درست عمل می نماید؛ اما حق دارد با اقدامات پکن که شرایط کنونی را تضعیف می نماید، مخالفت کند.

برنز گفت: تهدید نظامی چین علیه تایوان رو به افزایش است؛ اما سیاست چین واحد، هوشمندانه ترین و موثرترین راه برای ایستادگی مقابل چین در قدرت نمایی علیه این جزیره خودگردان است.

این سیاستمدار آمریکایی در جلسه کمیته روابط خارجی سنا گفت: اگر ما این سیاست را با قدرت پیش ببریم پیروز خواهد بود. مهمترین بازدارندگی برای ایالات متحده این است که صندلی نظامی خود را در منطقه هند اقیانوس آرام حفظ کند.

با این حال وی تاکید نمود که کنگره و قوه مجریه کاملا حق دارند تا شروط تسلیحاتی خودمان را برای تایوان توسعه دهد.

انتظار می رود این سیاستمدار آمریکایی به سادگی نظر مثبت قانونگذاران دو حزب سنا را جلب کند.

وی بعلاوه به تفصیل در این رابطه صحبت کرد که چین به لحاظ بین المللی منزوی است.

وی بعلاوه گفت: چینی ها آن قدر تهاجمی هستند که مخالفت زیادی با خودشان ایجاد کردند و فکر می کنم که ما نباید در قدرت آنها بزرگنمایی کنیم یا اینکه قدرت ایالات متحده را دست کم بگیریم.

برنز اضافه کرد: چین مقابل کار دنیا برای شناسایی منبع کرونا کارشکنی می نماید.

برنز تاکید نمود: ما باید تحقیق کنیم؛ اما به طور قطع نمی دانیم که این ویروس از کجا نشات گرفته است. تئوری های زیادی وجود دارد و چینی ها باید به این سوالات پاسخ دهند.

این در حالی است که سفارت چین در واشنگتن هنوز واکنشی به این اظهارات نداشته است.

به گفته برنز، برخلاف دوران جنگ سرد، رقابت آمریکا با چین حول اقتصاد و قدرت فناوری است نه قابلیت های نظامی.

به گفته وی، پیوستن به اتحادیه اروپا و ژاپن در مسائل مالی می تواند رجحان واقعی مقابل چین ایجاد کند.

311311

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 22 آبان 1400 بروزرسانی: 22 آبان 1400 گردآورنده: armeniaro.ir شناسه مطلب: 2203

به "تور چین ارزان: موضع تند و تیز سفیر انتخابی آمریکا علیه چین" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تور چین ارزان: موضع تند و تیز سفیر انتخابی آمریکا علیه چین"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید