گزارش آسوشیتدپرس: ایران میزبان گفت وگوی صلح میان رهبران افغانستان شد

به گزارش تور ارمنستان ارزان، خبرگزاری آمریکایی در گزارشی به آنالیز گفتگوهای بین الافغانی که اخیرا در تهران برگزار گشت پرداخت.

گزارش آسوشیتدپرس: ایران میزبان گفت وگوی صلح میان رهبران افغانستان شد

به گزارش خبرنگاران، آسوشیتدپرس نوشت: آینده نامشخص افغانستان پیامدهای عمیقی برای همسایه غربی آن یعنی ایران به همراه دارد. طبق برآورد سازمان ملل ایران میزبان حدود 2 میلیون افغان فاقد شناسنامه و مدرک هویتی است.

این خبرگزاری ادامه داد: در حالی که احتمال وقوع جنگ داخلی در افغانستان رو به توسعه است، ترس در ایران نسبت به موج جدیدی از افغان ها که به این کشور پناهنده می شوند ، افزایش یافته است.

در ادامه این گزارش آمده است: ایران و افغانستان دارای روابط فرهنگی عمیق و یک مرز 945 کیلومتری هستند. تهران از نظر تاریخی حضور نظامی ایالات متحده در کشورهای همسایه را تهدید می داند و خواهان عقب نشینی نیروهای آمریکایی از منطقه است.

آسوشیتدپرس در خاتمه نوشت: ایران که خواستگاه نیروهای شیعه در خاورمیانه است ، گاهاً در گذشته برای گفتگوهای صلح میزبان طالبان مسلح سنی و مقامات دولت افغانستان در تهران بوده است. ایران در نقش میزبان در پی برقراری تعادل در برابر رقبای منطقه ای مانند عربستان سعودی است که به طور معمول نفوذ بیشتری بر گروه های سنی در خاورمیانه دارند.

311311

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 29 تیر 1400 بروزرسانی: 29 تیر 1400 گردآورنده: armeniaro.ir شناسه مطلب: 2066

به "گزارش آسوشیتدپرس: ایران میزبان گفت وگوی صلح میان رهبران افغانستان شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گزارش آسوشیتدپرس: ایران میزبان گفت وگوی صلح میان رهبران افغانستان شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید