معماری و عمران

سفر در زمان با ورود به مجموعه باغ صفوی قزوین، عکس

پس با خرید بلیط هواپیما و سفر به شهر تاریخی قزوین از این مجموعه نیز دیدن کنید. باغ سعادت آباد، مجموعه باغ صفوی، باغ فرهنگی قزوین، دولت خانه صفوی، ارگ طهماسبی نام هایی است که به این مجموعه اتلاق می گردد.

26 شهریور 1399

تخصیص 2 میلیون دلاری بانک اروپایی بازسازی و توسعه به تاجیکستان

بانک اروپایی بازسازی و توسعه برای حمایت از مشاغل کوچک آسیب دیده از کرونا در تاجیکستان به این کشور 2 میلیون دلار یاری می نماید.

19 مرداد 1399

خبرنگاران 5 واحد مسکونی در ورامین به دلیل نفوذ آب تخلیه شد

تهران- خبرنگاران- مدیرعامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری ورامین گفت: در پی نفود آب زیر 5 واحد مسکونی در یک کوچه، کلیه این واحدهای مسکونی تخلیه و کوچه مسدود شد.

15 مرداد 1399

کهن باغ شهر تاریخی نراق

باارزش ترین بافت تاریخی استان مرکزی در شهر نراق قرار گرفته است.

14 مرداد 1399

بازسازی اضطراری خانه تاریخی ضیایی در سه قلعه سرایان

به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان خراسان جنوبی، محمد عرب روز 26 تیرماه 99 اضافه نمود: این بنای تاریخی با زیربنای 600 مترمربع در سال 1398 با شماره 32752 در فهرست آثار تاریخی کشور به ثبت رسید و با توجه به آسیب فراوان و احتمال...

4 مرداد 1399

تاریخچه بالانشین شدن ایرانیان را تماشا کنید

وجود بازار مبل در محله یافت آباد پای بسیاری از پایتخت نشینان را به منطقه17 باز کرده و هر روز شهروندان زیادی از چهارگوشه شهر و کشور برای خرید محصولات چوبی و مبلمان به این بازار سر می زنند.

3 مرداد 1399

سیستم حفاظتی موزه های ایلام بهینه سازی می شود

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی ایلام از بروزرسانی و ارتقای سیستم های حفاظتی موزه های استان خبر داد.

6 تیر 1399

اجاره آپارتمان ارزان درکدام محله های تهران امکان پذیر است؟

یک نگاه اجمالی به بازار اجاره آپارتمان در تابستان و اوایل پاییز سال جاری نشان می دهد که اجاره بها نوسان شدیدی داشته و بازار نسبتا ناآرام است و بازار املاک نیز دستخوش سیر صعودی و افزایش قیمت دلار شده است! براساس مشاهدات، اجاره آپارتمان 50متری در شرق تهران...

18 خرداد 1399

جاهای دیدنی فامنین همدان را بیشتر بشناسید Famenin

در این مقاله از معرفی دیدنی های همدان درباره جاهای دیدنی فامنین که یکی از شهرستان های این استان زیبا و دیدنی است سخن خواهیم گفت. پس اگر برنامه ای برای سفر به استان همدان دارید پیشنهاد میکنیم تا آخر این مقاله با مجله گردشگری و سفر خبرنگاران همراه باشید...

18 اردیبهشت 1399

بازار کار کدام رشته ها در کانادا مناسب تر است؟

کانادا از کشورهای پرطرفدار برای تحصیل در مقاطع مختلف است. کانادا با در نظر دریافت برنامه های مهاجرتی پس از تحصیل مانند برنامه اقامت پس از تحصیل(PGWP)، دانشجویان بسیاری را از سراسر دنیا به خود جذب می نماید. علاوه بر این، برنامه هایی مانند برنامه ورود سریع...

14 اردیبهشت 1399

زمین ساخت بیش از سه هزار واحد مسکونی طرح اقدام ملی در هرمزگان مهیاست

خبرنگاران/هرمزگان استاندار هرمزگان گفت: بیش از سه هزار واحد مسکونی در قالب طرح اقدام ملی ساخت مسکن در هرمزگان، زمین در اختیار بنیاد مسکن استان قرار گرفته است.

28 فروردین 1399

عراق، تغییر تاریخ برگزاری نشست رأی اعتماد به دولت علاوی

منابع عراقی از تغییر تاریخ برگزاری نشست رأی اعتماد مجلس به کابینه محمد توفیق علاوی خبر دادند.

21 فروردین 1399

کمپ ناصر حجازی بازسازی می گردد

با اعلام عضو هیات مدیره باشگاه استقلال، کمپ مرحوم ناصرحجازی بازسازی می گردد.

18 فروردین 1399

کندلوس، زیبای 4 هزار ساله

کندلوس روستایی امن است. درِ همه خانه ها را باز می بینید. سابقه دزدی، هرگز در این روستا وجود نداشته است.

3 فروردین 1399

برآورد قیمت مسکن ملی در پرند

بر اساس اعلام یک عضو هیات مدیره شرکت عمران پرند، هزینه ساخت واحدهای مسکونی طرح اقدام ملی در این شهر متری 3.5 تا 4 میلیون تومان است که البته این ارقام با توجه به هزینه های فعلی برآورد شده و قیمت زمین و محوطه سازی هم به این مبالغ اضافه خواهد شد.

2 فروردین 1399

وام خرید مسکن همچنان 20 میلیون ، افزایش وام ساخت تا 50 میلیون تومان

خبرنگاران: وزیر راه و شهرسازی گفت: وام خرید مسکن همچنان 20 میلیون تومان است اما وام ساخت مسکن تا 50 میلیون تومان افزایش یافته است. سال گذشته در مجموع 920 هزار واحد مسکونی تحویل متقاضیان شد.

18 اسفند 1398

مرمت خانه تاریخی رحمانی در بشرویه

سرپرست پایگاه بافت تاریخی بشرویه گفت: خانه تاریخی رحمانی در محله سرپل از محلات چهارگانه شهرتاریخی بشرویه در دست مرمت است.

14 اسفند 1398

افزایش تعداد دانشجویان کشته شده در حادثه هوایی

تازه ترین فهرست دانشجویان کشته شده در حادثه سقوط هواپیمای اکراینی منتشر شد.

9 اسفند 1398

تحمیل زندگی شهری به روستائیان، دام ها را از روستائیان نگیرید

خبرنگاران/همدان از هر کسی بپرسی روستایی چه ویژگی دارد ناخودآگاه یاد خانه های کاه گِلی، سختکوشی و تلاش شبانه روزی مردم در کشاورزی و دامپروری می افتیم و در واقع همه، روستایی را با کشاورزی و دامپروری می شناسند.

28 بهمن 1398

راهنمای سفر به سئول ؛ پایتخت کره جنوبی

سئول، پایتخت و بزرگترین شهر کره جنوبی، از نظر ساختارهای شهری و پیشرفت های فناوری در جهان بی نظیر است. در عین حال، سنت های اصیل خود را حفظ نموده و به یک مقصد گردشگری کامل تبدیل شده است.

21 بهمن 1398
تعداد: (34)