برگزاری ششمین همایش استیل پرایس با حضور بزرگان صنعت فولاد

به گزارش تور ارمنستان ارزان، ششمین همایش استیل پرایس، با حضور بزرگان صنعت فولاد ایران، با موضوع نوآوری و فرصت های پنهان زنجیره فولاد در سالن دریای نور هتل استقلال برگزار گردید.

برگزاری ششمین همایش استیل پرایس با حضور بزرگان صنعت فولاد

به گزارش خبرنگاران، بنا بر اعلام آهن آنلاین، همایش استیل پرایس با حضور بزرگان صنعت فولاد ایران و خداد غریب پور معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت و سعید زرندی معاون طرح و برنامه ریزی وزارت صمت برگزار گردید.

در حاشیه این رویداد مرد سال فولاد ایران معرفی گردید:

در بخش دیگری از استیل پرایس، منصور یزدی زاده، مدیرعامل ذوب آهن اصفهان، به عنوان مرد سال فولاد ایران معرفی گردید و لوح تقدیر وی توسط معاون وزیر صمت، دکتر خداداد غریب پور، تقدیم وی شد.

رونمایی از کتاب فرآیندهای فراوری آهن اسفنجی و چدن مذاب نیز از دیگر اتفاقات مهم این همایش بود. این کتاب توسط جواد عکسری جمع آوری و نگاشته و توسط شرکت دانش بنیان گسترش فناوری خوارزمی منتشر شده بود.

سخنرانان این همایش چه گفتند:

موضوع اصلی سخنرانی های مهمانان این همایش، با توجه به موضوع اصلی، بر اساس دستاوردهای نوآوری محور بود.

مدیران عامل شرکت های فولاد مبارکه اصفهان، ذوب آهن اصفهان، آهن آنلاین (https://ahanonline.com)، فولاد خوزستان، رئیس انجمن فولاد ایران، رئیس هیات مدیره ایمیدرو از جمله سخنرانان این همایش بودند.

از مهم ترین نکاتی که سخنرانان این همایش به آن اشاره نمودند، ارتقاء ایران از رتبه سیزدهم به یازدهم در بین فراورینمایندگان فولاد دنیا بود که توسط خداد غزیب پور، معاون وزیر صمت بیان شد. وی در بخش دیگری از سخنرانی خود، به رشد 3 درصدی دنیا در حوزه فولاد و رشد شش درصدی ایران در این صنعت اشاره نمود.

حمیدرضا عظیمیان نیز، مدیرعامل شرکت فولاد مبارکه اصفهان، به عنوان یکی از سخنرانان دیگر، از همکاری این شرکت با هفت استارتاپ و سرمایه گذاری فولاد مبارکه در این استارتاپ ها اطلاع داد. از دیگر مباحثی که وی به آن پرداخت می توان به فروش شش ماهه نخست سال جاری اشاره نمود، وی اضافه نمود سال گذشته به دلیل تحریم ها تنها به 65 درصد از هدف اقتصادی خود رسیدیم، اما سال جاری در شش ماهه نخست، به فروشی برابر با سال پیش دست پیدا کردیم.

سعید زرندی، معاون طرح و برنامه ریزی وزارت صمت، از جمله سخنرانان این برنامه بود که در سخنانی، با اشاره به نقش شرکت های نوآور در توسعه و پیشرفت صنعت فولاد، تاکید نمود: حضور شرکت های نوآور در دل صنعت فولاد یک احتیاج است و شرکت های فولادی باید حمایت از نوآوری را در برنامه های خود قرار دهند.

انتقادهای مدیران شرکت های فولادی:

در بخش دیگری از همایش استیل پرایس، عظمیان مدیرعامل شرکت فولاد مبارکه اصفهان و منصور یزدی زاده، مدیرعامل آهن اصفهان، در سخنرانی های خود انتقادی به بعضی موارد داشتند.

مدیرعامل فولاد مبارکه اصفهان، با انتقاد از رویکرد شرکت های معدنی در تعامل با فولادسازان توضیح داد: از تغییر رویکرد شرکت های معدنی برای تامین سنگ آهن مورد احتیاج فولادسازان ناامید شده ایم و با این روند، باید خود وارد حوزه معدن شویم.

یزدی زاده نیز با اعلام این نکته که خام فروشی فعالیت فولادسازان را تحت شعاع قرار داده است، اظهار کرد: امیدوار هستیم تعرفه صادرات مواد اولیه، از 25 درصد به 40 درصد افزایش یابد تا خیال فولادسازان راحت گردد.

سخنرانی متفاوت مدیرعامل شرکت آهن آنلاین:

یکی از جذاب ترین سخنرانی های این همایش، سخنرانی بهراد منتظری، مدیرعامل آهن آنلاین بود که با ارائه آمار و ارقام، در خصوص واسطه های بازارفولاد صحبت کرد.

منتظری در بخشی از صحبت های خود با انتقاد از نقش واسطه ها در بازار فولاد، با ارائه آماری مستدل، بیان کرد: واسطه های انبارکن با سوء استفاده از جهش های ارزی ایران و به وجود آمدن دوره های تورم و رکورد، قیمت بازار را معین می نمایند و به مصرف نمایندگان، فراورینمایندگان و حتی بانک ها ضرر می رسانند. در حالی که فراورینماینده ها می توانند با حمایت از واسطه های شفاف، واسطه های انبارکن را حذف نمایند.

بخش انتهای همایش، پس از پذیرایی از شرکت نمایندگان، با اجرای یک پنل با شرکت محجوب، معاون شرکت مهندسی فولادتکنیک، محمدحسن پارسا، معاون فروش و بازرگانی فولاد خراسان و اسداله فرشاد، مدیرعامل شرکت فولاد غدیر ایرانیان برگزار گردید که در آن شرکت نمایندگان به پرسش و پاسخ از پنلیست ها پرداختند.

ششمین همایش استیل پرایس با ثبت یک عکس یادگاری شرکت نمایندگان و تقدیر از میهمانان انتها یافت.

انتهای رپرتاژ آگهی

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 7 آذر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: armeniaro.ir شناسه مطلب: 784

به "برگزاری ششمین همایش استیل پرایس با حضور بزرگان صنعت فولاد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برگزاری ششمین همایش استیل پرایس با حضور بزرگان صنعت فولاد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید