خبرنگاران نیازی به جمع آوری نیروی خارجی برای رفع مسائل صنعت نیست

به گزارش تور ارمنستان ارزان، تهران- خبرنگاران- معاون، آموزش، پژوهش و فناوری وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: نیازی به جمع آوری نیروی خارجی وجود ندارد و با فراهم آوردن شرایط سازمانی مناسب به اهداف خود در صنعت دست خواهیم یافت.

خبرنگاران نیازی به جمع آوری نیروی خارجی برای رفع مسائل صنعت نیست

به گزارش وزارت صنعت، معدن و تجارت، برات قبادیان در هجدهمین همایش ملی تعالی سازمانی در سازمان مدیریت صنعتی اضافه کرد: جوانان ایران عاشق غرب نیستند و با حداقلی از رفاه و ابزار کار حاضرند به کشور خدمت کنند.

وی با اشاره به طرح تاپ (طرح توانمندسازی تولید و توسعه پایدار)، شرح داد: تاپ از طرح های موثری است که در وزارت صنعت، معدن و تجارت به منظور ارج نهادن به سرمایه انسانی دانشگاهی برای حل مسائل امروز و جامه عمل پوشاندن به ایده آل های فردا به اجرا درآمده است.

قبادیان به اساتید توصیه کرد تا با معرفی سامانه تاپ به دانشجویانی که در آستانه انتخاب موضوع پایان نامه قرار دارند، جوانان را در بخش هایی که صنعت به آنها نیازمند است، مشغول به کار کنند.

معاون، آموزش، پژوهش و فناوری وزارت صنعت همچنین از امضای تفاهم نامه با وزارت علوم با موضوع جذب اساتید در مقطع پسا دکترا یا فرصت مطالعاتی در صنعت که زمینه ارتقای سطح فناوری و دانش بنیان کردن تولیدات را فراهم می کند، خبر داد.

قبادیان در پایان از مدیرعامل سازمان مدیریت صنعتی خواست تا برنامه های خود را بر روی تربیت مدیران کشور متمرکز نماید تا کمبود و ضعف مدیریت در کشور بر طرف شود.

وی موضوع رشد سریع در فضای دیجیتال و تحول فن آوری هایی همچون مریخ نورد توسط بشر را یادآورشد و گفت: انسان به دنبال خلق جهانی است که تصور آن پیش از این ممکن نبود.

معاون آموزش، پژوهش و فناوری وزارت صنعت، سرمایه های کشور را به سه دسته سرمایه انسانی، سرمایه طبیعی و سرمایه های ساخته دست انسان تقسیم کرد و گفت: انسان سرمایه اصلی و نقطه مرکزی ما برای توسعه است که نباید نادیده گرفته شود.

به گزارش خبرنگاران، در مراسم تجلیل از برگزیدگان دو سطح تندیس و تقدیرنامه جایزه ملی تعالی سازمانی شرکت مادر تخصصی میدکو، شرکت مهندسی و ساخت توربین مپنا - توگا و گروه مپنا در بخش ساخت و تولید و در سطح سازمان های بزرگ در بازه امتیازی 550 تا600 پیروز به کسب تندیس سیمین هجدهمین دوره جایزه ملی تعالی سازمانی شدند.

همچنین در بخش خدمات و در سطح سازمان های بزرگ در بازه امتیازی 450 تا 500 نیز شرکت کارگزاری رسمی بیمه سایپا و شرکت ارتباطات سیار ایران به کسب تندیس بلورین سال 99 جایزه ملی تعالی سازمانی نائل شدند.

امسال 15 شرکت در سطح تندیس، 31 شرکت در سطح تقدیرنامه برای تعالی و 6 شرکت در سطح گواهی تعهد به تعالی اقدام به ثبت نام در فرایند جایزه ملی تعالی سازمانی کردند.

جایزه ملی تعالی سازمانی برگرفته از مدل EFQM اروپا است که سازمان مدیریت صنعتی آن را هر سال برگزار می کند و سازمان ها و شرکت های بزرگ و مطرح کشور از صنایع مختلف، در مدت 18 دوره از برگزاری در آن شرکت کرده اند.

این جایزه مبتنی بر ارزیابی رویکردها و نظام های مدیریتی سازمان ها و نتایج پیروزیت های آنها است که توسط گروهی از ارزیابان خبره و براساس الگوی تعالی سازمانی سنجیده می شود.

منبع: ایرنا
انتشار: 3 فروردین 1400 بروزرسانی: 3 فروردین 1400 گردآورنده: armeniaro.ir شناسه مطلب: 1860

به "خبرنگاران نیازی به جمع آوری نیروی خارجی برای رفع مسائل صنعت نیست" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران نیازی به جمع آوری نیروی خارجی برای رفع مسائل صنعت نیست"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید