دستور مهم جهانگیری به دستگاه های اجرایی

به گزارش تور ارمنستان ارزان، خبرنگاران : معاون اول رییس جمهوری به منظور مصرف بهینه و ایمن گاز طبیعی، بخشنامه ای را به کلیه وزارتخانه ها، سازمان ها، موسسات و شرکت های دولتی، نهادهای انقلاب اسلامی، نیروهای مسلح و استانداری ها ابلاغ کرد.

دستور مهم جهانگیری به دستگاه های اجرایی

به گزارش خبرنگاران به نقل از ایرنا: در بخشنامه اسحاق جهانگیری به کلیه وزارتخانه ها، سازمان ها، موسسات و شرکت های دولتی، نهادهای انقلاب اسلامی، نیروهای مسلح و استانداری ها آمده است:

1- به منظور مصرف بهینه و ایمن گاز طبیعی، کلیه وزارتخانه ها، سازمان ها، موسسات و شرکت های دولتی، نهادهای انقلاب اسلامی، نیروهای مسلح و استانداری ها، تا خاتمه سال موظف به رعایت کامل موارد زیر می باشند:

الف - رعایت دمای 18 تا 21 درجه سانتی گراد در فضاهای داخلی و بسته و دمای 18 درجه سانتی گراد در راهروها و فضاهای عمومی سرپوشیده.

ب - روشن نمودن وسایل گرمایشی یک ساعت قبل از آغاز وقت اداری و خاموش نمودن آنها یک ساعت قبل از خاتمه وقت اداری.

پ - خاموش نمودن وسایل گرمایشی در روزهای تعطیل.

ت - استفاده از دستگاه های گازسوز استاندارد با برچسب انرژی بالا (A و B).

ث - انجام معاینه فنی کلیه موتورخانه ها توسط شرکت های تأیید صلاحیت شده از سوی سازمان ملی استاندارد ایران (بر اساس ماده (17) قانون هوای پاک)، سرویس و تعمیر دوره ای تجهیزات گازسوز از طریق متخصصان مجاز و نصب سامانه پایش هوشمند موتورخانه به منظور افزایش ضریب ایمنی و بازدهی وسایل گازسوز.

ج - کاهش حداقل (10) درصدی مصرف گاز طبیعی هر مشترک در (4) ماهه خاتمهی سال نسبت به مدت مشابه سال گذشته.

شرکت ملی گاز ایران / شرکت های گاز استانی، در موارد یاد شده دراین بخشنامه، آمادگی ارایه هر گونه مساعدت فنی به دستگاه های اجرایی را دارند.

2- برای اجرای موارد فوق، لازم است اقدامات زیر انجام شود:

الف - استانداران ضمن تأکید بر اجرای این بخشنامه و طرح آن در شورای اداری استان، پیگیری های لازم جهت صرفه جویی و اصلاح الگوی مصرف در دستگاه های اجرایی مشمول و همکاری با شرکت ملی گاز ایران در ایجاد محدودیت برای صنایع در مواقع اضطراری به تشخیص آن شرکت را در دستور کار قرار دهند.

ب - شرکت ملی گاز ایران/شرکت های گاز استانی مکلف به پیگیری اجرای دقیق این بخشنامه در دستگاه های اجرایی می باشند. در صورت عدم رعایت مفاد بخشنامه در هر مورد، شرکت گاز استانی مربوط پس از یک بار اخطار کتبی، ضمن ارسال مراتب به استانداری ذیربط در صورت تخطی مجدد، مطابق مقررات مربوط با ستگاه اجرایی ذیربط رفتار می نمایند.

پ - سازمان صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران نسبت به اطلاع رسانی مناسب برای بهره گیری از روش های موثر جهت ترغیب جامعه به صرفه جویی و کاهش مصرف گاز طبیعی اقدام نماید.

ت - روابط عمومی دستگاه های اجرایی نسبت به اطلاع رسانی مناسب برای کاهش مصرف سوخت به کارکنان هر دستگاه اقدام نمایند.

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 3 بهمن 1399 بروزرسانی: 3 بهمن 1399 گردآورنده: armeniaro.ir شناسه مطلب: 1737

به "دستور مهم جهانگیری به دستگاه های اجرایی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دستور مهم جهانگیری به دستگاه های اجرایی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید